Ciltteki lekeler nasıl tedavi edilir? – Posta

Ağustos 17, 2022 0 Yazar: admin

Yüzde oluşan ve geçmeyen lekeler ve izler pürüzsüz güzelliğinize gölge düşürür. Cilt lekeleri ile mücadele etmek kolay değildir, uzun süreli düzenli bir tedavi gerektirir ancak doğa cildinizdeki izlerin daha hızlı iyileşebilmesini sağlamak için bir çok mucize sunuyor. 
İşte leke karşıtı doğal maskeler ve kullanımları…
Aloe vera jeli, yara izlerini hafifletmeye çalışan insanlar için ev ilaçlarından biridir. 
En iyi sonucu almak için bitkiden alınan ham aloe vera jelini günde en az iki kez doğrudan lekelerinize ve varsa yara izinize uygulayın.
Aloe veradan biraz daha karışık olsa da bal, iltihap önleyici özelliklere sahip olduğu için yara izlerinin görünümünü değiştirmenin de harika bir yoludur.
Bal, yara izini tamamen kaplayacak şekilde yaranın üzerine sürülür. 
Balı ılık suyla yıkamadan önce yaranın üzerinde birkaç saat bekletin.
Tüm doğal ballar cildiniz için harikadır ancak ciltteki lekeler üzerinde etkili olan ve yara izlerinin iyileşmesini hızlandıran etkili bir çare arıyorsanız, manuka balını kullanmayı tercih edebilirsiniz. 
Hindistan cevizi yağı, egzama da dahil olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıkları olan insanlar için mucizevi bir ev ilacıdır . Hindistan cevizi yağı, yara izinizin cildinizin geri kalanıyla uyumlu görünmesine yardımcı olur.
Hindistan cevizi yağını, tüm yara izi tamamen hindistancevizi yağı ile kaplayacak şekilde uygulayın.
Birkaç saat boyunca yara izi üzerinde dinlenmeye bırakmadan önce birkaç dakika masaj yapın.
 
Saç ve cilt bakımı dünyasına yabancı olmayan elma sirkesini de lekelere ve eski yara izlerinize sürmeyi deneyebilirsiniz.
Elma sirkesi cildinizi yumuşatır, doğal bir peeling etkisi yaratır ve izlerin geçmesine destek olur
Kapsüllerden elde edilebilen ve yağ formunda da bulunan E vitamini yağı , eski yara izinizin görünümünü de bir ölçüde değiştirmeye yardımcı olacaktır.
Limon ayrıca cildin hiperpigmentasyonunu önlemeye yardımcı olan özelliklere sahiptir ve bu da onu yara izlerinin görünümünü değiştirmek için mutlaka denenmesi gereken bir evde çare haline getirir.
Doğrudan lekelerin üzerine biraz limon suyu sıkın ve biraz soğuk suyla durulamadan önce birkaç dakika bekletin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler