Ciltteki lekeleri kısa sürede bitiriyor! İşte cildi besleyen maske tarifi… – Sabah

Ağustos 16, 2022 0 Yazar: admin

Dünya çapında milyonlarca insan, tedavisi zor olan cilt problemleriyle sürekli olarak uğraşıyor. İnsanlar, her zaman etkili olmayan ve durumu kötüleştirebilecek zararlı kimyasallar içeren pahalı cilt bakım ürünlerine binlerce lira harcıyor. Fakat bununla birlikte birçok insan, kimyasallarla dolu oldukları için çok fazla cilt kremi kullanmayı sevmeyebiliyor. Son zamanlarda doğal yüz maskeleri ve cilt ürünleri gibi doğal cilt bakımına sadık kalmaya çalışan insanlar, sonuçlardan gerçekten çok memnun kaldıkları bir tarif keşfetti: Maya maskesi!
Kabul edelim ki yaşlandıkça cildimiz biraz matlaşıyor ve gençliğini kaybetmeye başlıyor ama tüm bu sorunları basit ve çok etkili bir doğal maskeyle giderebiliriz. Maya maskesi, cildinizi tazeleyecek ve gençleştirecek çok kolay bir cilt bakımı rutini. Bu yüz maskesi cildinizi beslemenize ve lekelerin giderilmesine, can sıkıcı kırışıklıkları azaltmanıza yardımcı olacaktır. İşte tarifi:

İÇİNDEKİLER:
TALİMATLAR:

MALZEMELERİN CİLDE FAYDALARI:
Maya:
Maya, mükemmel bir cilt elde etmek için B Vitamini gibi birçok vitamin içerir ve ayrıca sivilce ve yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Maya ayrıca akne ile ilişkili bakterileri de öldürür. Üstelik sorunlu cildi temizlemeye ve sağlıklı tutmaya yardımcı olan bazı beyaz kan hücrelerinin üretimini de destekler. Mayanın cilt için ideal bir yatıştırıcı olduğu iddiaları doğrulanmıştır çünkü bilinen bir beta-glukan kaynağı olduğundan, onu harika bir antioksidan ve yatıştırıcı bir aktif bileşen yapar. Cilt yaşlanmasının tüm önemli belirtilerine hitap eden maya bakterilerine de sahiptir: kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve donuk cildi bu sayede tedavi eder. Bu vitaminler, diğer maddelerle (amino asitler, enzimler ve mineraller) birlikte pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için mükemmeldir. Düzenli kullanıldığında mayanın kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini de yok ettiği bilinmektedir.
Limon suyu:
Limon suyu genellikle bir cilt aydınlatma maddesi olarak önerilir. Narenciye meyveleri, özellikle limonlar, koyu lekeler, güneş lekeleri ve çillerin tedavisinde etkilidir. Limonlar, güçlü bir antioksidan olan C vitamini ile doludur. Cilde diğer bazı maddelerle birlikte uygulandığında limon suyunun da hiper pigmentasyonu iyileştirdiği görülmüştür. Limonda bulunan C vitamini, cildi aydınlatmaya yardımcı olan ve aynı zamanda cilt tonunu iyileştiren doğal bir eksfoliyandır. Güçlü bir antioksidan olan C Vitamini, serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarını en aza indirmeye yardımcı olabilir ve ayrıca cilt kolajen üretimini uyarır.

Bu mucize yüz maskesini kullandıktan sonra gözlerin altındaki ince çizgilerde de bir azalma görülmesinin yanı sıra 10 kullanımdan sonra ciltlerindeki lekeleri giderdiğini belirten insanlar mevcut.. Cilt tonunuz birkaç faktörden dolayı biraz koyulaştıysa veya cildiniz donuk ve cansız hissediyorsa, o zaman bu yüz maske sizin için idealdir. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz ve 2 ay boyunca sürekli olarak kullanmak cildinizin yenilenmesine ve parlamasına yardımcı olacaktır. Bu yüz maskesini kullanın ve güneş lekelerine, yaşlılık lekelerine ve kırışıklıklara veda edin.
Fakat tüm bunlara karar vermeden önce nasıl bir cilt tipine sahip olduğunuz konusunda bir uzmandan görüş almayı unutmayın. Cildinizin verebileceği istenmeyen tepkileri en aza indirmek için maskeyi öncelikle kolunuzun küçük bir bölümünde deneyebilirsiniz. Dermatologunuzun da onay vermesi ile bu maskeyi cilt lekeleri, hafif kırışıklıklar ve parlak bir cilt için kullanabilirsiniz.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler