Ciltteki sarkmaları önlüyor, cildi 1 ayda sıkılaştırıyor – Posta

Eylül 6, 2022 0 Yazar: admin

Kolajen, kemikler ve kıkırdaktan deriye, saça, gözlere ve sindirim sistemine kadar birçok dokuyu inşa etmede ve desteklemede önemli bir rol oynayan bir protein türüdür.
Kolajenin vücudunuzu bir arada tutan “tutkal” gibi düşünebilirsiniz. 
Kolajen vücudumuzda bulunan en bol proteinlerden biri olsa da 30’lu yaşlardan sonra vücuttaki kolajen üretimi düşer. Doğru beslenme gibi alışkanlıkların sekteye uğraması da kolajen üretimini azaltır. 
Sonuç, elastikliğini kaybetmiş sarkmaya ve kırışıklıklara karşı koyamayan bir cilt. 
Peki, vücudunuzdaki kolajen üretimini desteklediğinizde neler olur? 
 
 
Kolajen, sindirimi kolay bir protein kaynağıdır. 
Kemik suyu güçlü kolajen kaynaklarından biridir. 
Kolajen takviyeleri, proteini diyetinize almanın potansiyel olarak daha rahat bir yolu olabilir. Kolajen takviyeleri hidrolize edilir, yani kolajen parçalanır, bu da vücudunuzun sindirimini kolaylaştıran bir süreçtir.
Kolajen, kırışıklıkları pürüzsüzleştirmeye ve ciltte esnekliği artırmaya yardımcı olur
Kolajen almanın en iyi araştırılmış faydası cilt sağlığı içindir. 
Journal of Drugs in Dermatology’de Ocak 2019’da yayınlanan bir incelemede, araştırmacılar, cilt sağlığını iyileştirmek amacıyla günde 10 gram (g) kolajen alan 800’den fazla hasta üzerinde plasebo kontrollü çalışmayı analiz etti.
Sonuçlar? Takviyelerin cilt elastikiyetini arttırdığı, nemi daha iyi tutmasına yardımcı olduğu ve cilt içindeki kolajen liflerinin yoğunluğunu değiştirdiği gösterildi.
 
Kolajen eklem ağrılarını ve ağrılarını azaltmaya yardımcı olabilir
Eklem ağrısı, egzersiz yapmayı zorlaştırabilir ve bu da sizi hedeflerinize giden yoldan uzaklaştırabilir. Kollajen takviyesi almak, tekrar yola çıkmanıza yardımcı olabilir.
Kolajenin bağ dokularını desteklemek ve egzersiz sonrası eklem ağrısını iyileştirmek için harika olabileceğine dair bazı kanıtlar var.
Kolajenin vücudunuz üzerindeki etkileri bu kadar da değil… 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source