Civanperçemi çayı faydaları – Egzersiz Diyet Haberleri – Posta

Aralık 12, 2022 0 Yazar: admin

Kışın soğuk günlerinde bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, sindirim sorunlarından cildinize kadar birçok anlamda iyileştirici etkilere sahip bir bitki çayı seçeneği. Civanperçemi çayı tüketmenin faydaları saymakla bitmiyor.
Papatyagiller ailesinden olan civanperçemi çiçekli bir bitki türüdür. Doğu Anadolu Bölgelerinde yaygın olarak yetişmektedir.
MİDE VE BAĞIRSAK SORUNLARINA BİREBİR!
CİLT İÇİN ÇOK FAYDALI
Cilt yüzeyindeki yara, iltihap ve benzeri görünümlerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu bilinen civanperçemi otu, yıllardır cilt bakımında kullanılıyor.
KADINLARIN ÜREME SAĞLIĞINI İYİLEŞTİRİYOR
 
 
Civanperçemi İbrahim Saraçoğlu tarafından da sıklıkla önerilen bir bitkidir. Özellikle İbrahim Saraçoğlu‘nun civanperçemi kürü adet söktürücü ve adet sancıları için birebirdir. 
İbrahim Saraçoğlu civanperçemi çayının tarifine göre, 1 tatlı kaşığı civanperçemi, 1 bardak kaynamış içme suyunun içine atılır.
NE KADAR TÜKETİLMELİ?
Civanperçemi çayı kaç gün içilmeli diye soracak olursanız, günde 2 bardak içmeniz yeterli olmaktadır.
Aşırı tüketmemeye özen gösteriniz. Aksi takdirde hassas bünyesi olan kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca kalp ritmini bozabilir ve kabızlık sorununa sebep olabilmektedir.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler