Cüneyt Çakır jübilesini milli maçta yapacak – Tgrthaber

Kasım 4, 2022 0 Yazar: admin

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 19 Kasım’da Çekya ile Gaziantep’te oynanacak milli maçta Cüneyt Çakır için jübile yapacaklarını açıkladı.
Riva’daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde Anadolu Ajansı Spor Masası’nın konuğu olan Büyükekşi, şunları söyledi:
“Ona ‘sana jübile yapacağım.’ diye söz vermiştim. O konuda UEFA’dan izin geldi. 16 Kasım’da İskoçya ile Diyarbakır’da ve 19 Kasım’da Çekya ile Gaziantep’te milli maçımız var. Gaziantep’teki milli maçı, 5 dakikalığına Cüneyt Çakır yönetecek. Maçı yönettikten sonra ona bir plaket takdim edeceğim. İlk defa Türkiye’de bir hakem, bu şekilde uğurlanacak. Yurt dışında da görevler almak istiyor, ona destek olacağız. Hakemlerimizle düdük astırarak görev bıraktırarak değil, onlara yakışır şekilde vedalaşmamız lazım.”
“Orta hakemle ilgili yabancı hakem gündemimizde yok, söz konusu değil. Yurt dışında hakemlerimiz bizi başarıyla temsil ediyor. Erasmus’ta nasıl öğrenci değişimi oluyor, bazı ülkelerle, bazı maçlar için hakem değişimi olabilir. Onlar da kabul ederse. O da elit hakemler olacak. Ama şu an bir gelişme yok.
VAR hakemi sayısını 12’den yukarıya çıkarmak istiyoruz. Haftada 18 maç var. Sayıyı tamamlayamazsak, belki yabancı VAR hakemi getirebiliriz. Kasım veya aralık ayındaki sonuçlara bağlı. Belki VAR için yabancı hakem getirebiliriz. Sayıdan çok, kalitesi yüksek VAR hakemi lazım.”

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler