Daha genç görünen bir cilt için en iyi 5 yaşlanma karşıtı yağ – Posta

Eylül 21, 2022 0 Yazar: admin

Yaşlandıkça cilt yenileme hızı azalır ve ince çizgiler, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve sarkmış cilt görünümüne yol açar. Bu yaşlanma belirtilerini gizlemek için aşırı makyaj yapmak faydadan çok zarar verir.
Yaşlanma kaçınılmazdır, ancak özellikle cildinizde yaşlanma belirtilerini geciktirmek için yapabileceğiniz birçok şey var
Düzenli cilt bakımı, sağlıklı bir yaşam tarzı, iyi uyku ve dengeli beslenme, cildinizin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamada uzun bir yol kat edebilir. Zor kazandığınız parayı yaşlanma karşıtı kozmetiklere harcamak yerine ,Cildinizi nemli, dolgun ve hayat dolu tutmak için bu doğal yağları deneyin.
Bu uçucu yağ, cilt yaşlanmasını geciktirmeye ve cilt enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olan antioksidan, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. 
Neem yağı ayrıca iyi miktarda çoklu doymamış yağ asitleri ve E vitamini içerir. Yağ asitleri cildi UV ışınlarından korur ve E vitamini ince çizgilerin, yaşlılık lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.
Nasıl kullanılır: 1 yemek kaşığı neem esansiyel yağını 1/3 fincan ılık zeytinyağı veya hindistancevizi yağı ile karıştırın. Yatmadan önce cildinize bu karışımla 5 dakika dairesel hareketlerle masaj yapın ve gece boyunca bırakın. Bunu günlük olarak yapabilirsiniz.
Argan yağı, oksidatif strese neden olabilecek ve erken cilt yaşlanmasına yol açabilecek serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan yüzde 80 yağ asitlerinden oluşur . Ayrıca, kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini, ince çizgileri ve sarkan cildi azaltmaya yardımcı olan A ve E vitaminlerini içerir . Ayrıca argan yağı cildinizi nemli tutabilir, elastikiyetini artırabilir ve ultraviyole (UV) ışınlarından koruyabilir. Bu yağın en iyi yanı, cilt tarafından hızla emilmesi ve herhangi bir yağlı kalıntı bırakmamasıdır, bu da onu tüm cilt tipleri için uygun hale getirir.
Nasıl kullanılır: Temizlenmiş cilde birkaç damla argan yağı sürün ve yatmadan önce günlük dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın.
E ve K vitamini açısından zengin olan badem yağı, cilt elastikiyetini artırabilir ve daha iyi dolaşımı teşvik edebilir. Cildi gençleştirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olabilir, böylece ten rengini ve cilt tonunu iyileştirir. Araştırmalar, badem yağının topikal uygulamasının güneş hasarını önleyebileceğini ve tersine çevirebileceğini göstermiştir.
Nasıl kullanılır: Banyodan sonra cildinize badem yağı ile masaj yapın. Yaşlanma belirtilerini geciktirmek için bunu her gün yapın.
Hindistan cevizi yağı ayrıca kolajen üretimini teşvik ederek kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri gibi yaşlanma belirtilerine karşı da çalışabilir. Serbest radikal hasarıyla savaşmaya yardımcı olan antioksidan özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağındaki laurik asit, akne çatlaklarıyla savaşmaya yardımcı olabilecek bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Hindistan cevizi yağı ayrıca kuru cilt, egzama ve sedef hastalığını tedavi etmek için popüler bir doğal ilaç olarak kullanılır. Dahası, cildinizi erken cilt yaşlanmasının ana nedenlerinden biri olan güneş hasarına karşı koruyabilir.
Nasıl kullanılır: Her gün banyo veya duştan sonra vücudunuza hindistancevizi yağı ile masaj yapın. Haftada bir kez, hindistancevizi yağı ve toz şeker karışımıyla cildinizi pul pul dökün.
Bu yağ, cildinizin serbest radikal hasarıyla savaşmasına yardımcı olan A, E vitamini ve diğer birkaç mineral ve yağ asidi içerir. Cildimizin ana yapı taşlarından biri olan bir protein olan kolajen üretimini uyarır.
Nasıl kullanılır: Banyo yapmadan önce vücudunuza her gün 5 ila 10 dakika ılık zeytinyağı ile masaj yapın. Bu kan dolaşımını iyileştirecek, cildinizi nemli tutacak ve yaşlanma belirtilerini azaltacaktır.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source