Daha parlak saçlar için neler yapılabilir? – Posta

Eylül 4, 2022 0 Yazar: admin

Şampuan ve saç kreminden sonra saçı iyice durulamak önemlidir, çünkü geride kalan herhangi bir ürün saçta ağır ve yapışkan bir his bırakacaktır
Tam yeterince duruladığınızı düşündüğünüzde, biraz daha durulayın
Biraz ekstra parlaklık için soğuk suyla durulamayı deneyin
Elma sirkesi ile durulamak saç sağlığı için gerçekten faydalı olabilir.
İlham alan bu saç bakımı, saç derisindeki yağı ve yağı ortadan kaldırmaya ve doğal pH dengesini geri kazanmaya yardımcı olabilir. Bir ila iki yemek kaşığı sirkeyi beş yemek kaşığı suyla seyreltin ve saçınıza dökün, durulamadan önce beş dakika bekletin. Şampuanınızı ve saç kreminizi takip edin.
Saçınızı kuruturken, saç telindeki tırnak etlerini tahriş edeceğinden, havluyla çok fazla sürtünmeyin. Bunun yerine, sadece fazla suyu sıkın. Fırçalamadan önce saçın kütiküllerini yumuşatıcı bir kremle yumuşatın. 
Ardından saç tellerini tarayın ve bölümler halinde çalışın, saçınızı düşük ısıda fönle kurutun.
Gereksiz kırılmaları önlemek için, bir kanatlı fırça veya büyük bir yuvarlak fırça kullanın.
Saçı her yönden sertleştirmek yerine düzleştireceğinden her zaman kökten uca kurulayın. Saçınızı gerçekten patlattığı ve muhteşem bir parlaklık verdiği için bir parlaklık spreyi ile bitirmeyi seviyorum.
Baş masajını rutininize dahil edin, çünkü bu, saç köklerine kan akışını teşvik eder, bu da sağlığın ve parlaklığın artmasına yardımcı olur, özellikle de stres altındaysanız çünkü kafa derimiz gerilimi tuttuğumuz yer olma eğilimindedir.
 
Haftada bir kez arındırıcı bir şampuan kullanın. 
Arındırıcı şampuanlar, ürün birikimini temizlemek için tasarlanmıştır. 
Parlak saç, ışığı yansıtan saçlardır. Pürüzsüz yüzeylerin daha parlak olduğunu ve ışığı düz olmayan yüzeylerden daha iyi yansıttığını fark etmiş olabilirsiniz. 
Pürüzsüz bir dokuya ve temiz kesilmiş uçlara veya sivrilen uçlara sahip parlak saçlar genellikle sağlıklı olarak algılanır .
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source