Daha sağlıklı saçlar için öneriler – Cilt Bakımı – Posta

Kasım 3, 2022 0 Yazar: admin

Problem odaklı bakım ritüelleriyle üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir güzellik çıkmazı bulunmaz. Yeteri kadar önem veriyor olsak da bazı minik hatalar saça sandığımızdan daha fazla zarar verebilir.
Kalori kısıtlaması, saç folikülüne enerji gitmesini etkiler, bu da saç dökülmesine neden olabilir. Saçlarınızın düzgün şekilde büyümesi için proteinin yapı taşları olan amino asitlere ihtiyacı var, bu yüzden yeteri kadar protein içermeyen bir diyet saç dökülmesi, kırılgan saçlar gibi saç sorunlarına yol açabilir.
SAÇLARINIZ İÇİN YETERLİ PROTEİN
Saçlarımız için yağ, protein ve kas dengesi özellikle keratin açısından  beslenmeyle doğrudan ilgilidir. Saçınızın kalınlaşması için öncelikle bol protein almanız gerekir. Protein, saç kalınlaştırır ve pırıl pırıl yapar.
Saçınızın demir ve bir çeşit mineral kaynağı olan ferritini ihtiyacını karşılaması için haftada en az bir kere kırmızı et tüketmelisiniz. 
Taze balık, yağsız et, fındık, badem ve yumurta gibi yiyecekler saçlarınız için faydalı olacaktır. Saçınızı kalınlaşması için omega-3 doymamış yağlar içeren yiyecekler tüketin
 
 
 
Saçlarınızı için en önemli şey beslenme olsa da elbette onları korumak ve nemli tutmak için uygulayacağınız düzenli bakımlar saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi açısından önemlidir.
Saç maskeleri, saçın yumuşamasını sağlar ve saçın kaybettiği nemini geri kazanmasına yardımcı olur. Saç kırıklarını onarmaya ve saçın sağlıklı, hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bunun yanında saç dökülmelerini önleyerek saça hacim kazandırmaya yardımcı olur.
Her tür saç tipi için nemlendirici saç maskesi gereklidir. Düz ve hafif dalgalı saçlarınız varsa ayda bir ya da iki kere nemlendirici bakım maskesi uygulamalısınız. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa haftada bir kere maske uygulamalısınız.
 
Daha dolgun saçlar için dikkat etmeniz gereken bazı konular var. 
 
 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler