Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Çözümü

Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Çözümü

Ağustos 5, 2020 0 Yazar: admin

Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Dekolte bölgesini giyimlerinde açık tutan bayanlar bu bölgede oluşan kırışıklıklardan rahatsız olurlar. Yaş ilerledikçe boyunla birlikte kırışmaya meyilli dekolte bölgesi güneş ışınlarından ve nemsizlikten de erken yaşlarda kırışabilir. Peki Dekolte bölgesi kırışıklıkları nasıl önlenir? Tüm ayrıntıları ile sizler için yazdık.

Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Dekolte Bölgesinin Kırışmaması İçin Dik Durmak Önemli

Dekolte bölgesi boyunla ilişiktir. Bu açıdan sürekli eğik duran boyun kat kat olduğundan dekolte bölgesinin de kırışmasını sağlar. Özellikle otururken, bilgisayar başındayken, televizyon izlerken veya düşünürken dekolte bölgesi katlandığından kırışır. Bu açıdan boyun ve omuz bölgesini dik tutmak gerekmektedir bu duruşunuzun da düzgün olmasını sağlar.

Dekolte Bölgesinin Kırışmaması İçin Yatış Pozisyonuna Dikkat

  1. Dekolte bölgesinin kırışmasında yastığın yüksekliği ve yatış şekli önemlidir. Uyuyana kadar sağa sola dönmek ve sürekli olarak yatak izinin ciltte kalması bu izlerin zamanla cilde yerleşmesine ve izlerin derin çizgiler oluşturmasına yol açar..
  2. Yatarken anne karnında olduğu gibi değil boyun bölgesini dekolte bölgesine eğmeden yatmaya çalışın ve kullandığınız yastığın saten olmasına özen gösterin. Özellikle visco yastıklar dekolte bölgesinin kırışmasını önler ve daha rahat yatmanızı sağlar.
  3. Visco yastıklar aynı zamanda omurga kemiklerinizin de dinlenmesini sağlayarak daha sağlıklı bir uyku uyumanızı sağlar.

Parfümlere Dikkat

Satın aldığınız parfümün öncelikle vücuda uygulanıp uygulanmayacağını satıcıya sorun. Ardından teninize uygulanıyorsa dahi boyun ve dekolte bölgesine uygulamaktan mümkün olduğunca kaçının. Özellikle yaz aylarında yapılan bu hata dekolte ve boyun bölgesinde kırışıklık ve leke oluşmasına neden olmaktadır.

Güneşten Cildinizi Koruyun

  • Dekolte bölgesi güneşte en çabuk kırışan bölgeler arasındadır. Güneşe maruz kalan dekolte ve boyun bölgesi kalınlaşıp kabalaşmaya başlar sonucunda da kırışmalar görülür.
  • Güneşe çıkarken en çok yüz ve el bölgesi güneşten korunur dekolte bölgesi her zaman ihmal edilir ve sonucunda yaşlanma etkileri görüldükçe ilk kırışan bölgeler arasındadır. Yüzünüze uyguladığınız koruyucu, nem, peeling ve maskeleri dekolte bölgesine de uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Boyun bölgesinin kalın olması kırışmaların daha erken oluşmasına etkendir. Bu tür boyun yapıları olan bayanlar daha fazla özen göstermelidir.

Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları için Maske

  • Patates ( 1 tane haşlanmış )
  • Bal ( 1 çay kaşığı )
  • Yumurta sarısı ( 1 tane )
  • Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Önce haşlanmış patatesi çatalla ezin ve içine tahta kaşıkla diğer malzemeleri ekleyip karıştırın. Temiz bir tülbent’e karışımı yayın ve dekolte bölgenize koyup yarım saat süresince bekletin. Haftada 2 kez patates maskesini dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz.

Linkler