Deri Hastalığı Vitiligo Bulaşıcı Mı? İnsandan İnsana Geçer Mi – Hürriyet

Temmuz 15, 2022 0 Yazar: admin

Vitiligo hastalığı vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkabiliyor. Beyaz lekeler olarak öne çıkan bu rahatsızlık hastalığın şiddetine bağlı olarak farklı boyutlarda meydana gelebilmektedir. Ellerde, boyun ve yüz ile beraber pek çok farklı bölgede ortaya çıkabilir. Özellikle bu hastalığım bulaşıcı olup olmadığı en merak edilen konular arasında bulunmaktadır. 
 Deri Hastalığı Vitiligo Bulaşıcı mı? 
 Vitiligo hastalığı yaygın görülen ve pek çok kişide ortaya çıkan rahatsızlar içerisinde gelmektedir. Aynı zamanda bir deri hastalığı olarak ön plana çıkar. Özellikle yaklaşık olarak her yüz kişiden 1 ya da 2 kişide ortaya çıktığını söylemek gerekir. Bu sebepten dolayı deri hastalığı olan vitiligonun bulaşıcı olup olmadığı merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Ancak bu rahatsızlık bulaşıcı bir hastalık değildir. Yani herhangi bir şekilde başka birine bulaşma durumu göstermez. Ayrıca sadece cilt görünümüne etkileyen bir rahatsızlık olarak öne çıktığı ifade etmek gerekir. Yani fizyolojik olarak herhangi bir probleme neden olmaz. 
 Deri Hastalığı Vitiligo İnsandan İnsana Geçer mi? 
 Deri hastalığı olarak bilinen Vitiligo rahatsızlığı insandan insana geçmeyen bir durumdur. Sadece fiziksel açıdan görsel olarak vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkar. Yani bulaşıcı olarak herhangi bir mikrobik rahatsızlık olmadığını söylemek mümkündür. Çünkü bulaşıcı bir rahatsızlığın bunu yapabilmesi için öncelikle mikrobik olması gerekir. Fakat vitiligo sadece deri üzerinde görsel açıdan rahatsız edici bir unsur çıkaran yapıdır. Bu sebepten dolayı insandan insana bulaşan bir rahatsızlık olmadığını söylemek gerekir. Hatta aynı zamanda kişinin kendi vücudunda başka bir yerden diğer bir noktaya bulaşmaz. 
 Deri Hastalığı Vitiligo Neden Olur? 
 Vitiligo bir deri hastalığı olarak öne çıkar ve farklı sebeplerden dolayı meydana gelebilir. 
 – Kansızlık (Anemi)
 – Diyabet hastalığı
 – Sedef hastalığı
 – Otoimmün tiroid hastalığı
 – Ateşli hastalıklar
 – Stres
 – Ağır travmalar
 – Güneş hastalıkları 
 Genel olarak bu gibi yukarıda verilen sebeplerden dolayı deri hastalığı olarak geçen Vitiligo meydana gelmektedir. Böyle durumlarda bir uzmana görünmek ile beraber, soruna çözüm bulma şansı elde edebilir. Bulaşıcı olmaması ile birlikte vücudun farklı bölgelerinde meydana gelebilir. Önemli olan öncelikle sebebini bulmak ve buna göre çare üretmektir. 
Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi http://hurriyet.com.tr ;Hurriyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler