Detox Ayak Bandı Nasıl Yerleştirilir? Kullanımı Nasıl?

Detox Ayak Bandı Nasıl Yerleştirilir? Kullanımı Nasıl?

Ağustos 24, 2020 0 Yazar: admin

Detoks bandı ne işe yarar?

Öncelikle detoks ayak bandı nedir diye araştırıldığında, karşımıza vücudumuzdan zararlık birikmişleri ve toksinleri doğal olarak yapıştırma yöntemiyle söküp alabilen bir üründen bahsedildiği çıkmaktadır.

Ayak detoks bandının amacı tamamen vücudun detoks ihtiyacını bilinen diğer yöntemler olan detoks çaylarını ya da detoks kürlerini kullanmak yerine ayak bölgesinden sağlayabilmektir. Detoks bandı nasıl kullanılır diye bakıldığında da, sadece ayağın altına kullanım prospektüsünde de yazdığı üzere belirtilen bölgeye bu detoks bantlarının yapıştırılması yeterli olmaktadır.

Bireyin vücudunda sıklıkla gözlemlediği sırt ağrısı, yorgunluk, boyun ağrısı ve halsizlik gibi durumlarda detoks uygulaması yaparak bu problemlerinden sıyrılması mümkün olmaktadır. Az önce bahsettiğimiz detoks diyetlerini uygulamak yerine detoks bantlarını haftalık süreçlerde kullanarak da rahatlama imkanı bizlere sunulmuştur.

Detoks ayak bandı kullanımı

Özetle ayak detoks bantları ne işe yarar‘ın cevabı, vücudumuzda çeşitli nedenlerden dolayı birikmiş zarralı maddelerin gözenekler yoluyla dışarı atılmasını sağlamasıdır.

Ayak detoks bandı faydaları

Uyku problemlerinin atlatılmasını sağlar.

Bağışıklık sistemindeki aksaklıkları ve problemleri giderir.

Daha kaliteli bir uyku sürecinin geçirilmesine yardımcı olur.

Vücutta oluşan şişliklerin yok edilmesine katkıda bulunur.

Bireyin sinirlilik halini atlatmasına yardımcıdır.

Kilo verme sürecinde katkı sağlamaktadır.

Vücudun genel yapısında oluşan küçük şiddetteki ağrıları engelleyebilmektedir.

detoks ayak bandı

Detoks ayak bandı faydaları

Ağır metallerin ve toksinlerin vücuttan rahatlıkla atılabilmesine yardımda bulunur.

Yağ hücrelerinde birikmiş atıkların vücut dışına atılmasına yardımcı olur.

Özellikle boyun bölgesindeki, sırttaki ve baş bölgesindeki ağrıları etkili bir şekilde ortadan kaldırabilmektedir.

Psikolojikman bu bantları kullanan bireylerde bir huzur durumu ve rahatlama durumu oluşturur.

Kan dolaşımının vücutta daha düzenli yapılabilmesine katkı sağlar.

Lenfatik sistemin doğal olarak temizlenebilmesine yardımcı olmaktadır.

Halsizlik durumunun ve yorgunluk şikayetinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Dolaşım sisteminin sağlıklı bir şekilde çalıştırılmasına yardım sağlamaktadır.

Vücutta genel yapı itibariyle daha sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmamıza katkı sağlar.

Detoks bandı nerede satılır?

Ayak detoks bantları doğal ürünler oldukları için bir kaç markanın ürettiği ürünler ya eczanelerde, ya aktarlarda ya da internet üzerinden sipariş verilecek sitelerde satılmaktadır. Markaların paketlenmiş halde sattıkları bu ürünler, markadan markaya adet olarak değişebilmekte; örneğin bir paketin içerisinde 10 adet detoks bandı bulunabildiği gibi diğer bir markanın pakedinde daha fazla sayıda da bant bulunabilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, paketlerdeki bantların boyutlarına göre ayağa uygulama yapılmasıdır. Yani prospektüste gösterilen bilgiler ışığında eğer bantın boyutu büyükse ayağın altını komple bantla kaplamaya gerek yoktur.

Detoks bandı kullanıcı yorumları

Detoks ayak bandının ana mantığında yer alan gece uyumadan önce yapıştırılıp sabah çıkarılması olayında, bu bantların içinde ayağa yapışan bölümlerde koyu kahverengi ya da siyah lekelenmeler olduğu görülmektedir.

Bu tip bantları kullanan kişilerin kendi aralarında fikir ayrılıklarına düştükleri noktalardan ilki, bantların vücutta yarattığı reaksiyonlar konusundadır. Kimi kullanıcılar bantların ciddi anlamda vücutta sağlık açısından çok olumlu gelişmeler yarattığını söylese de kimi kullanıcılar bu bantların ortaya sürülen faydalarının tamamen psikolojik olarak ortaya çıkartılan sonuçlar olduğunu söylemektedirler.

Bir başka ortaya atılan iddia ise, markaların bantların içeriğinde bulunan toksin çekici bezlerin içeriğine koydukları ağaç sirkesi maddesini abartmaları ve bu bandın sabaha kadar ayağınıza yapışık durması neticesinde terlemekten kaynaklı olarak daha çok kararma oluşmasının kullanıcıların gözünde daha çok toksin atıldığı etkisinin yaratılmasını sağlama amacıyla yapıldığı yönündedir.

Linkler