Dilinizi mutlaka kontrol edin! Bu hastalığın en büyük belirtisi… – Sabah

Eylül 7, 2022 0 Yazar: admin

Mantar enfeksiyonlarından, özellikle de Candida’dan kurtulmak için onun en önemli adım; onu beslemeyi bırakmak olmalıdır. Örneğin; araştırmalar, şekerin mantar enfeksiyonundan mustarip herkes için en zararlı yiyecek olduğunu ortaya koyuyor. Vücudun şekere dönüştüğü basit karbonhidratlar dahil olmak üzere her türlü şeker ortadan kaldırılmalı. Ayrıca bu araştırmalar, gıdalardaki mayanın mantar enfeksiyonunu daha da artırdığını göstermiştir. Bu nedenle doktorlar, aşırı kronik mantar büyümesiyle mücadele eden kişilerin mayalı ürünleri tüketmemelerini belirtiyor.
Tüm bunlarla birlikte dil üzerinde oluşan pamukçuklar da Candida albicans adlı mantar hastalığının en büyük belirtilerinden biridir. Bu nedenle dilinizde ortaya çıkan değişimleri takip etmek, bu mantarla baş etmeyi kolaylaştıran erken işaretlerden biridir.
Diyetinizde ise dikkat edilmesi gereken birkaç özellik bulunur. Özellikle %80’i taze, çiğ, organik meyve ve sebze tüketmek, en doğru beslenme yöntemlerinden biri olabilir. Çeşitli ve besleyici gıdalar seçerken aynı zamanda işlenmiş gıdalardan, yapay tatlandırıcı ve renklendiricilerden uzak durmanız önemlidir. Trans yağlar da uzak durmanız gereken önemli noktalardan biri. Birkaç doğal yöntem ise bu mantardan uzak durmanızı sağlıyor. İşte o yöntemler;

ELMA SİRKESİ
Elma sirkesi, enfeksiyona neden olan mantarı öldürmeye yardımcı olur. Hafif asidik yapısı, enfeksiyonun yayılmasını önlerken aynı zamanda hızlı bir iyileşmeyi de destekler.
İki yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suda karıştırın ve günde iki kez için.
Elma sirkesini eşit miktarda suyla seyreltebilir, Candida’dan etkilenen cilt yüzeyine harici olarak uygulayabilirsiniz. 30 dakika boyunca bekletin. Bittiğinde bu alanı iyice kurutun. Nemli alanlar, daha fazla mantar üremesi için tetiklenebilir.

SARIMSAK
Çok eski zamanlardan bu yana insanlar, antibiyotik olarak sarımsağı sıklıkla kullanıyor. Son araştırmalara göre, sarımsağın bağırsaktaki faydalı bakteri yok etmeyen önemli bir mantar önleyici olduğu keşfedildi. Bununla birlikte, sarımsak Candida’nın 26 türünden 24’ünü öldürürken aynı zamanda kötü bakterileri de ortadan kaldırır.
İki diş sarımsağı ezin ve bir macun yapmak için birkaç damla zeytinyağı ekleyin. Yaptığınız macunu etkilenen bölgelere uygulayın ve 30 dakika bekletin. Enfeksiyondan kurtulana kadar bu işlemi günde iki kez uygulayın.
Herhangi bir mantar enfeksiyonunun iyileşme sürecini hızlandırmak için yemeğinize birkaç diş sarımsak eklemek de oldukça iyi bir başlangıçtır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Organik ürünlerin sağlığa faydaları arasında hindistan cevizinin yağının mantar önleyici özellikleri öne çıkıyor. Araştırmalar, hindistan cevizi yağının Candida albicans’a karşı etkili olduğunu göstermiştir. Fakat mantar enfeksiyonunu hindistan cevizi yağıyla etkisiz hale getirmek için saf, organik hindistan cevizi yağı kullandığınızdan emin olun. Yağı doğrudan etkilenen bölgelere uygulayabilirsiniz.

ALOE VERA
Araştırmalar, aloe veranın pH seviyelerini düşürerek Candida için yaşanmaz ortam ortaya çıkarıyor. Ayrıca karaciğeri temizleyebilen bu bitki, Candida’ya neden olan etkenleri filtreleyerek Candida yok edildiğinde kalan toksinleri de ortadan kaldırır.

source