Diyabet düşmanı, kanser tedavisinde mucizevi etkili – CNN Türk

Eylül 16, 2022 0 Yazar: admin

16.09.2022 11:50

Soya fasulyesi oldukça faydalı olmasına rağmen sıklıkla tüketilmiyor. İçerisinde bulunan yüksek antioksidanlar sayesinde kanser tedavisinde önemli bir yeri olan soya fasulyesi kabızlıktan, uykusuzluğa kadar birçok rahatsızlık için kaçınılmaz bir fırsat olarak görülüyor. Uzak doğu mutfağında önemli bir yeri olan soya fasulyesi güçlü bir lif ve protein kaynağıdır. Bu sebeple vejeteryanların beslenmesinde büyük önem taşır.
 DİYABETTEN KORUR 
İyi bir lif ve protein kaynağı olarak sağlıklı kilo almayı destekleyen besin, yüksek yağ oranına rağmen kolesterol içermeyerek diyabetten korur.
KANSER TEDAVİSİNDE KULLANILIR
İçeriğindeki antioksidanlar ile serbest radikalleri etkisiz kılan besin, kanserin başlama sürecini yavaşlatır ve kanser tedavi sürecinde kullanımı faydalı bir besindir.

UYKU KALİTESİNİ ARTIRIR 
Metabolizmayı düzenleyerek uyku sorunlarına iyi geldiği bilinen soya fasulyesi, yüksek oranda magnezyum içererek uyku kalitesini arttırır ve verimli bir şekilde dinlemeyi sağlar.
KABIZLIĞI GİDERİR
Lif kaynağı olarak sindirimi hızlandıran besin, kabızlık gibi durumlara karşı doğal bir ilaçtır. Sindirim sistemini rahatlatarak huzursuz bağırsaklara iyi gelir ve vücut dengesini korumayı sağlar.
KIRIŞIKLIKLARI ÖNLER 
Cilt lekelerinden kırışıklara kadar birçok cilt sorununu çözmeye yardımcı olur ve soya fasulyesi yağı, cilde sürülerek lekeleri ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.
Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company. All Rights Reserved.

source