Doğal görünen makyaj için ipuçları – Cilt Bakımı – Posta

Kasım 5, 2022 0 Yazar: admin

Dudaklarınızın dolgun ve güzel görünmesi için çarpıcı renklerde parlak rujlara ihtiyacınız yok. Dudaklarınızın bakımını yapabilir ve dudak koruyucunuz için dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Bu dudaklarınızın sağlıklı görünmesini sağlar ve doğal rengini ortaya çıkarır. 
Dudak peelingi uygulayın. Dudaklarınızdaki ölü deriyi atarak cildin yenilenmesini sağlayın. Güçlü şekilde nemlendirin. Nemsiz kalan dudaklar kurur ve çatlamaya hazırdır. Zayıf ve soluk görünür. 
Dudak bakımınızı yaptıktan sonra dudaklarınıza kendi tonuna yakın hafif renkli bir parlatıcı kullanabilirsiniz. 
 
Sıra makyaj yapmaya gelince herkesin zevki farklıdır. İster doğal ve incelikli, ister parlak ve yoğun makyaj, hayal gücünüzü serbest bırakmanız içindir. 
Doğal bir makyaj istiyorsanız, BB kremler tam size göre olabilir. 
Güneş korucu etkili ve renkli bu yüz nemlendiricileri cildinizin doğal parlaklığını ortaya çıkarırken, korur ve gün boyu nemlendirir. 
Renkli nemlendiriciler doğal makyaj için hafif bir renk eşitleyici işlevi görür. 
Doğal bir makyaj istiyorsanız göz çevresine genellikle bir şey sürmenize gerek yoktur ancak daha aydınlık bir görünüm için soft bir aydınlatıcı tercih edebilirsiniz. 
Göz çevresini uygun nemlendirici ile nemlendirdikten sonra aydınlatıcınızı uygulayın. İyice dağıldığına emin olun. Cilt renginize uygun ve mat bir ürün doğal görünümünüzü destekleyecektir. 
Hafif parlaklıklar yüzünüzün doğal hatlarına vurgu yapmanızı sağlar. Yanaklarınız için allık ve elmacık kemikleriniz için ufak bir aydınlatma kullanabilirsiniz. 
Mat ve hafif ürünler doğal görünümü destekler ancak ışıltı da tercih edebilirsiniz bu noktada oldukça ince simli ürünler kullanmalısınız.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler