Doğduğunda Bir Somun Ekmekten Daha Hafif Olan Mucize Bebeğin Gözlerinizi Yaşartacak Hayata Tutunma Hikayesi – Onedio

Kasım 13, 2022 0 Yazar: admin

Gözlerinizde kalpler fışkırtacak bir haberle karşınızdayız! Daha önce mutlaka ‘mucize bebek’ haberleri görmüşsünüzdür, size anlatacağımız hikaye de tam olarak bunlardan bir tanesi. Yaşama ihtimali yüzde 10 iken hayata tutunmayı başarmış mucize bebeğin hikayesine buyurun 👇
27 yaşındaki Lauren Ormston, 4 Mart 2022’de Surrey’deki St Peter’s Hastanesi’nde doğum yaptı. Lauren doğum yaptığında bebek sadece 23 haftalıktı. Isla isimli bebek, doğduğunda 535 gramdı. Doktorlar bebeğin yaşama ihtimalinin yüzde 10 olduğunu söyledi.
Aniden doğum sancısı başlayan Lauren, hamileliğinin 23. haftasında bebeğini doğurmak zorunda kaldı. Normal şartlar altında Lauren’in 1 Temmuz 2022’de doğum yapması gerekiyordu. Bebek Isla, doğar doğmaz yenidoğan ünitesine kaldırıldı ve solunum cihazına bağlandı.
Bilmeyenler için söyleyelim, normal şartlarda bir gebelik 40 hafta sürer. 24 ila 37. haftalar arasında yapılan doğumlar, erken doğum olarak kabul edilir.
’20 haftalık taramamda her şey çok normaldi. Üç hafta sonra doğum yapmış olmama ne kadar şaşırdığımı hayal edebilirsiniz. karnımda korkunç bir ağrı hissettim. Başta bebeğin hareket ettiğini düşündüm ancak ağrı giderek arttı ve ters giden bir şeylerin olduğunu anladım. Surrey’deki Frimley Park Hastanesi’ne gittik. Bebeğin hayatta kalma ihtimaline yüzde 10 dediler. Bu ihtimali, yüzde 30’a çıkaracak daha büyük bir hastaneye nakledilmeyi önerdiler. Korkunçtu. Ama şansımı denemek zorundaydım çünkü doğum başlamıştı.’
‘Çok küçük ve kırılgan görünüyordu, en ufak bir harekette kırılacakmış gibi. Çok endişeliydim ama bebeğimin bir savaşçı olduğunu biliyordum. Hayatta kalması bir mucize. Sadece 535 gramdı. Cildi resmen şeffaftı. Vücudundaki her küçük damarı görebiliyordum. Altı hafta sonra solunum cihazından çıktı ama yüzüne oksijen maskesi takması gerekiyordu. İlk kucaklaşmamızı yaptık, ve onun küçük eli, kocamın serçe parmağının ucu büyüklüğündeydi!”
İki aylıkken, Isla’nın sağ retinası koptu ve 15 Haziran 2022’de ameliyat gerekti. Ne yazık ki operasyon başarısız oldu ve Isla sağ gözündeki görüşünü kaybetti. 
‘Isla’nın verdiği hayat mücadelesinde bir gözünü kaybetmiş olması tabii ki çok kötü ama olabilecek en kötü şey değil. Isla’nın sağ gözü hala işlevsel ve hareket edebiliyor ama retinası yırtıldığı için o gözü görmüyor. Hayatta kalması bir mucize.’
Her 2500 kadından birinin hamile olduğunu bilmed…
Hayatta önümüze her zaman yeni fırsatlar çıkabil…
Biliyorsunuz ki 31 Ekim Cadılar Bayramı’ydı. 🎃💀 …
bende malesef erken doğum yaptım çok şükür oğlum çok iyi . Ama çok zor kuvoz yolu beklemek. 17 Kasım prematüre Bebek haftası şimdiden kutlu olsun.
Allah sağlıklı ve mutlu bir gelecek nasip etsin amin❤️

source

Linkler