Dolgu Nedir? Çene dolgusu, dudak dolgusu nasıl yapılır? – Türkiye

Kasım 17, 2022 0 Yazar: admin

Dolgu tedavilerinin en çok uygulandığı bölge yüz hatlarıdır. Yüz hatlarına çene dolgusu, dudak dolgusu ve akıllı dolgu gibi gerekli işlemler yapılarak hacim ve şekil vermek mümkündür. Bu işlemler Scarlet altın iğne, botoks ve Alloblast tedavi yöntemleri aracılığı ile yapılabilmektedir.
Dolgu uygulamaları kalıcı dolgular, yarı kalıcı dolgular ve geçici dolgular olmak üzere 3 kısma ayrılmıştır. İhtiyaca göre bu 3 kısımdan en uygun olan tedavi yöntemi kullanılmaktadır.
Çene dolgusu uygulamaları genellikle tek seans olarak yapılmaktadır. Uygulama sonrasında hasta kontrol muayenesine çağrılmakta ve gerekli görülmesi durumunda ek bir tedavi uygulaması gerçekleştirilmektedir. Enjeksiyon işleminden sonra çene bölgesinde hafif kızarıklar görülebilmektedir. Ancak bu kızarıklıklar normal kabul edilmekte ve bu kızarıklıklar kısa bir süre içerisinde geçmektedir.
Çene dolgusu uygulaması bittikten hemen sonra sonuç görülmeye başlanmaktadır. Ancak genel olarak enjeksiyon işleminden 10 gün sonra çene hattı iyice oturmaktadır.
Çene dolgusu işlemlerinden sonra dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;
Dudakları büyütmek veya şekillendirmek için yapılan dudak dolgularının malzemesi hyalüronik asittir. Bu asit türü kalıcı olmayan geçici tedavi yöntemlerinden birisidir. Dudak içerisine yerleştirilen dolgu malzemelerinin kalıcılığı 12 ay içerisinde vücut aracılığı ile emilmekte ve 1 yıla yakın bir süre kalıcılık sağlamaktadır.
Dudaklara yapılan dolgunun etkisini yalnızca kullanılan malzeme ile sınırlamak doğru olmayacaktır. Kişinin yaşı, dudak şekli, kullanılan malzemenin miktarı, kullanılan tedavi yöntemi ve kalite oranı da dolgunun süresini etkilemektedir. Bu unsurlara ek olarak dolgu tedavisini uygulayacak kişinin fiziksel yapısı, hayat tarzı ve çevresel koşulları da dudak dolgunun kalıcılık süresini belirlemektedir.
Dolgu uygulamalarında enjekte edilen dolgu eridikten sonra dudağın görünümünü eski haline geri dönmektedir. Bu işlemden sonra dudakta sarkma, bozulma ve dudağın incelmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Dudak dolgusu uygulaması başarılı bir şekilde gerçekleştiyse dolgu eridikten sonraki dudak görünümü eski halinden daha fazla dolgun kalacaktır. Ayrıca botoks ve Alloblast gibi tedavi yöntemleri ile birlikte hücre yenilemesi meydana geleceğinden dolayı sarkma gibi sorunlar ortaya çıkmayacaktır.
Dudak bölgesi yapı olarak ağrı ve acıya karşı duyarlıdır. Lokal anestezik uygulama sayesinde dolgu işlemleri son derece konforlu geçmektedir. Dolgu işlemlerinin süresi yaklaşık olarak 10 dakika sürmekte ve bölge uyuştuğundan dolayı acı ve ağrı gibi bir durumla karşılaşılmamaktadır.
Kaynak: https://www.dokumedical.com

source

Linkler