Domates Maskesi Nasıl Yapılır ? Tarifi Nasıl?

Domates Maskesi Nasıl Yapılır ? Tarifi Nasıl?

Ağustos 29, 2020 0 Yazar: admin

Domates Maskesi

Domates vücut sağlığına olduğu kadar cilt sağlığı için de oldukça faydalıdır. Yaşlanmayı geciktiren etkileriyle bilinen domates, likopen maddesi içeriği ile de iyi bir antioksidandır.

Ciltte oluşan sivilcelere domates salçası sürmek sivilcelerin daha hızlı iyileşmesine ve ağrısını almaya yaramaktadır. Domates salçasını sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve ardından cildinizi temizleyin.

Domates Maskesi Tarifi

Domatesi rendeleyip püre haline getirip cildinize sürebilir yada ortadan iyiye ayırıp doğrudan cildinize sürebilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla temizleyin. Kuru cilde sahipseniz domatesi rendeledikten sonra içerisine 1 kaşık zeytin yağı ekleyin ve karıştırın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı cildinize sürün ve 10 dakika beklettikten sonra cildinizi nemli bir sabun yardımıyla temizleyin.

Domates İle Peeling

Sivilceler için domates kürü uygulamasında Bir dilim domatesle yüz hafifçe ovulur. Yaklaşık 15 dakika bu işleme devam edilir. Sonrasında yüz ılık su ile yıkanır. Yüzde belli belirsiz kalan domatesleri çıkarmaya uğraşmayın. Bu parçalar cildin PH’ını dengeler. Kuru bir cilde sahip olanlar da domatese bir miktar zeytinyağı karıştırabilir.

Cilt Beyazlatıcı Domates Maskesi

  • 1 domates
  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Domatesi rendeden geçirdikten sonra suyunu süzün ve pirinç unu ile karıştırın. Hamur kıvamına gelecek olan karışımı cildinizde göz çevresini hariç tutarak uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kez tekrarlanabilir.

Sivilce Lekeleri İçin Domates Maskesi

  • 2 adet avokado
  • 1 adet salatalık
  • 2 adet domates

Domatesin kabuklarını soyup çatalla ezdirin ve diğer malzemeleri de rendeden geçirdikten sonra sularınızı süzüp domatesle birleştirin. Elde etmiş olduğunuz maskeyi sivilce izlerinizin üzerine sürüp 20 dakika bekletin ve ardından temizlenin.

Siyah Noktalar İçin Domates Maskesi

  • 1 adet avokado
  • 1 adet domates

Domates ve avokadoyu püre haline gelene kadar ezdirin ve karışımı cildinize yedirerek sürün. Yarım saat cildinizde beklettikten sonra ılık suyla cildinizi temizleyin. 4 günde 1 kere olmak üzere tekrarlayabilirsiniz.

Linkler