Dondurulmuş limon diyabet, kanser ve obeziteyi yenmeye yardımcı oluyor – KARAR

Kasım 24, 2022 0 Yazar: admin

Bütün limonlar suyunu sıktıktan sonra çoğunlukla çöpe atılır. İşte bu çöpe giden kısım, hayal edebileceğinizden çok daha faydalı görünüyor. Doğru okudunuz, limon kabuğu ve posasının sağlığa sayısız faydası var. Son araştırmalar, limonun sağlığa maksimum fayda sağlaması için tamamının kullanılması gerektiğini söylüyor. Basit, organik bir limon alın, yıkayın ve ardından dondurucuya koyun. Dondurulduktan sonra, bütün limonu rendelemek veya parçalamak için gereken her şey hazırdır.
Limon, asırlardır yemek hayatımızın bir parçası olmuştur. Bugüne kadar onları meyve suyu veya dilim şeklinde kullanıyoruz. Bugün size kanser, obezite ve şeker hastalarına iyi gelen başka bir formundan bahsedeceğiz. Limonun kabuğunun, suyundan daha fazla besin içerdiği ve birçok hastalığa karşı savaşan bileşikler içerdiği kanıtlanmıştır. Maksimum fayda sağlamanın en iyi yolu onları dondurmak, rendelemek ve kullanmaktır.
Dondurulmuş kabuklar, bağışıklık sistemini güçlendiren, kolesterol seviyelerini normalleştiren ve kanser gelişimini önleyen temel bileşiklere sahiptir. A, B6, C ve E vitaminleri, demir, çinko, potasyum, lif ve protein gibi besinler açısından da zengindirler. Ayrıca hücreleri güçlendirdiği ve serbest radikallerle savaştığı bilinen flavonoidler ve limonoidler içerirler. Çalışmalar, tümörler ve diyabetle mücadelede, kan şekeri seviyelerini ve kan basıncını düzenlemede ve ayrıca kilo kaybını teşvik etmede olumlu sonuçlar göstermiştir.
limon.jpg
Besinler kabukta bulunduğundan, bunların akan suda uygun şekilde yıkanması önemlidir. Ardından, onları kabartma tozu veya elma sirkesi ile dezenfekte edin. Tekrar akan su altında yıkayın ve gece boyunca dondurucuya koyun.
Dondurulduktan sonra cam bir kavanoza rendeleyin ve kavanozu tekrar dondurucuya koyun ve gerektiğinde kullanın. Rendelenmiş kabuğun salatalarda, çorbalarda, meyve sularında ve hatta ev yapımı soslarda sos olarak kullanılması tavsiye edilir.
Araştırmalara göre limon, C vitamini, glikozitler, pektin ve limonun dahil olmak üzere yaklaşık 25 kanserle savaşan bileşikler içerir.
Uzmanlara göre, kabuğundaki besinler meyve suyundan daha fazla bulunur ve bu nedenle, bunların dondurulması ve daha sonra gıda ve cilt bakımı amacıyla kullanılması önerilir.
Araştırmalara göre, kabukların insan vücudundaki tüm zehirli atıkları uzaklaştırma potansiyeli olduğu görülmüştür. Hindistan’da ve yurtdışında da kanser hastalarının tedavisinde kullanılmalarının nedeni budur.
Araştırmalara göre, kabukların insan vücudundaki tüm zehirli atıkları uzaklaştırma potansiyeli olduğu görülmüştür. Hindistan’da ve yurtdışında da kanser hastalarının tedavisinde kullanılmalarının nedeni budur.
Kilo vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Proteini en yüksek sebzeler...Kilo vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Proteini en yüksek sebzeler…
Halılardaki eski lekeler en kolay nasıl çıkarılır? Halı lekelerini'şıp' diye çıkaran pratik ipuçları...Halılardaki eski lekeler en kolay nasıl çıkarılır? Halı lekelerini ‘şıp’ diye çıkaran pratik ipuçları…
Derzleri ovalamadan temizlemenin en kolay yolu... Fayans araları ışıldayacak...Derzleri ovalamadan temizlemenin en kolay yolu… Fayans araları ışıldayacak…
Burçlara göre en sinsi kadınlar! Neler yapabileceklerini öğrenin!Burçlara göre en sinsi kadınlar! Neler yapabileceklerini öğrenin!

source

Linkler