Dönüşüm geçiren maymun çiçeği vakalarına yenisi eklendi! 3 günde burnu çürüdü – Tgrthaber

Eylül 1, 2022 0 Yazar: admin

Son dönemlerde görülen ve birçok ülkeyi etkisi altına alan maymun çiçeği virüsü, farklı etkileriyle insanları şok ediyor. Son olarak Almanya’da yaşayan 40 yaşında bir adamın burnunda kırmızı bir nokta şeklinde ortaya çıkan virüs, 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde adamın burnunu çürüttü.
İsmi açıklanamayan 40 yaşındaki Alman vatandaşı, burnunda beliren kırmızı bir nokta sebebiyle doktora gittiğinde doktor bunun bir güneş yanığı olduğunu düşünerek bazı kremler verdi. Ancak üç gün gibi kısa bir süre içinde adamın burnunda ve vücudunda ciddi değişimler görülmeye başlandı. Burnu ağrıdı, şişti, derisi ölmeye ve kararmaya başladı.
Bunun yanı sıra vücudunun birçok noktasında beyaz ve irin dolu noktalar ortaya çıktı. Bunun üzerine yapılan testin sonucunda, adamın maymun çiçeği ile enfekte olduğu belirlendi. Ayrıca hastanın teşhis edilmemiş HIV virüsü de taşıdığı ortaya çıktı.

Hastaya antiviral ilaç tedavisi uygulandı. Verilen antiviral ilaçlarla lezyonlar kurutuldu ancak burun tamamıyla düzelmedi. Hastayı tedavi eden uzmanlar, hastada şimdiye kadar belirlenmemiş olan HIV virüsü sebebiyle bağışıklık sisteminin baskılandığını bu yüzden vakanın çok daha şiddetli olduğunu belirtti.

East Anglia Üniversitesi’nden Profesör Paul Hunter, maymun çiçeği virüsüyle ilgili: “Şiddetli vakalar maymun çiçeği yayıldıkça daha farklı bir görünüm kazanıyor. Ayrıca maymun çiçeği virüsü deride bulunan ve yoğun olarak burun ve yüzde yoğunlaşan yağ bezlerinde nekroza neden olabiliyor.” İfadelerini kullandı.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler