DSÖ maymun çiçeğinden ölenlerin sayısını açıkladı – Tgrthaber

Temmuz 25, 2022 0 Yazar: admin

Dünya Covid-19 virüsü ile baş etmeye çalışırken son aylarda maymun çiçeği riski altında. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), maymun çiçeği virüsünden 3 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Örgütten yapılan yazılı açıklamada, 1 Ocak’tan 4 Temmuz’a kadar maymun çiçeğinin epidemik ve epidemik olmadığı ülkelerdeki yayılımına ait veriler güncellendi.
Açıklamada, DSÖ’nün 5 bölgesindeki 59 ülkeden merkeze gönderilen 6 bin 27 vaka ile beraber maymun çiçeği kaynaklı 3 can kaybının doğrulandığı kaydedildi. Artan vakaların birçok ülkede panik yaratması üzerine DSÖ, bundan sonra 2 haftada bir maymun çiçeği vakalarına dair bilgi paylaşacağını duyurdu.

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, maymun çiçeği vakalarının test ile belirlenmesinde hala birtakım zorluklar yaşandığını söyledi. Bu yüzden önemli sayıda vakaların kayıtlara resmen geçemediğini belirten Ghebreyesus, virüsün Afrika’da da yayıldığına dikkati çekerek kıta genelinde bugüne kadar virüsün hiç etkili olmadığı bölgelerde yeni vakaların tespit edildiğini vurguladı.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler