Dünyanın En Popüler Ülkesi Kore'nin Acımasız Yüzü Olan Katı Güzellik Standartları – Onedio

Ağustos 1, 2022 0 Yazar: admin

Her çağda var olan güzellik standartları günümüzde hiç olmadığı kadar katı. ‘Güzel değilsen bir hiçsin’ mesajının her yönden pompalandığı modern dünyada her ülkenin kendine özgü standartları da devam ediyor. Son yıllarda dünyanın en popüler ülkelerinden olan Kore‘de güzellik standartları oldukça acımasız.
Tabii bu standartlar en çok kadınları etkiledi. Her döneme baktığınızda insanların bir şekilde birbirlerine benzediğini görürsünüz. Günümüzde bunun sorumlusunu yaygınlaşan estetik operasyonlar olarak görsek de estetik öncesi çağda da durum aynıydı. Sebep, herkesin aynılaşmasına yol açan standartlar.
Bazı ülkelerde kilolu olmak iyi bir şeyken bazılarında kötü. Kimi kültürlerde güzel görünmek adına dövmeler, yüz ve vücutta modifikasyon denilen işlemler yapılıyor. Japonya‘da çarpık dişler gençlik ve güzellik sembolüyken Amerika‘da belli bir yaşa gelen neredeyse tüm çocuklar diş teli tedavisi görüyor. Kısacası çeşit çeşit standart var ve dünya tek tipleşmesine rağmen hala herkes kendi normlarını koruyor.
Zaten estetik, kozmetik ve cilt bakımı sektörlerinde bu kadar ileride olmalarının sebebi de katı güzellik standartları. Belki de dünyadaki en net ve katı güzellik kurallarına sahip olan ülkede bu özelliklere sahip olmayanlara zorbalık uygulamak da hayli normal karşılanıyor.
Dudaklarda alt dudağın daha büyük, üst dudağın m şeklinde olması gerekiyor. Her organın kendine özgü birçok standardı var.
Alın ölçüsünden omuz ölçüsüne ‘olması gereken’ belirlenmiş durumda. Geniş omuzlar daha küçük bir kafa görüntüsü için şart; ancak aşırı gelişmiş kaslı omuzlar da istenmiyor tabii.
Kadınların 1.65 ile 1.75 arasında olması kabul görürken, erkeklerin de 1.80 civarında olması bekleniyor. Genç nesil daha uzun olduğu için bu standarda uyum sağlamak diğerlerinden daha kolay oluyor. Ancak bu boya rağmen kadınlarda en fazla 50-55 kilo normal kabul ediliyor.
Feminen bir yüz, çok açık cilt tonu, sıkı bir cilt, genç ve canlı bir görünüm iki cinsiyet için de geçerli. Sadece boy, saç modeli gibi şeylerde farklılıklar var.
MAMAMOO grubu üyesi Hwasa’ya ten rengi, standartlara uymayan yüzü ve vücudu yüzünden epey zorbalık yapılmıştı.
Örnekler saymakla bitmez; ancak dünyanın her yerinde güzel kabul edilebilecek insanları standartların çok hafif dışında oldukları için eleştirmek ne yazık ki normalleşmiş durumda.
Aslına bakarsanız birbirlerine benzemeselerdi aday olamazlardı. Bu nedenle ülkede estetik çok yaygın ve insanlar kişisel bakımlarına bebeklikten alıştırılıyor. Her gün uzun uzun uygulanan cilt bakımı rutini de aslında dünyaya Kore‘nin bir hediyesi.
Çünkü kültürel olarak iyiliğin, dürüstlüğün, güzel kalpliliğin fiziksel görünüme de yansıdığına inanıyorlar. Bunun yanı sıra güzelliğin başarı ve daha çok imkan sağladığını düşünüyorlar. Bir teoriye göre de kolayca birbirlerine benzedikleri için en ufak bir farklılıkla bile öne çıkmış oluyorlar. Ancak standartların tek tipleştirmesini düşünecek olursak bu çok da doğru değil.
Yorumlarda buluşalım!
Muhteşem senaryolarıyla izleyenleri kancasına ta…
Hızlı internetin ve K-Pop gruplarının ülkesi Gün…
Dizileriyle ve müzik gruplarıyla hepimizin gönlü…

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler