El bakımı nasıl yapılır? Eller için doğal maske tarifleri nelerdir? – Cilt Bakımı – Posta

Eylül 14, 2022 0 Yazar: admin

Güzel ve bakımlı görünen ellere sahip olmak istiyorsanız ellerinize gereken özeni göstermeniz gerekir. Ellerimiz de zamanla yaşlanır ve nemini kaybeder. Ancak doğru bakım uygulamalarıyla ellerinizin harika görünmesini sağlayabilirsiniz.
ELLERİNİZİ TEMİZ TUTUN
Sağlıklı ellere sahip olmak için ellerinizi sürekli temiz tutmanız gerekir. Gün içerisinde birçok yüzey ile temas eden ellerinizi temizlemeniz şart. Ancak ellerinizi temizlerken kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz gerekir.
Ellerinizi yıkamak için cildi kurutmayan sabunları tercih etmeniz gerekir. Ayrıca ellerinizi sıcak değil ılık su ile yıkamanız önerilir.
Sağlıklı ellere sahip olmak için tırnaklarınızın bakımını da önemsemeniz gerekir. Tırnaklarınıza düzenli olarak manikür yaparak kusursuz görünmelerine yardımcı olabilirsiniz.
Evde pratik manikür yapmak için;
Elleriniz dış etkenlerden çok fazla etkilendiği için gün içerisinde kurur. Elleriniz kuruduğu zaman kırışıklıklar meydana gelir. Ellerin üzerinde çatlaklar oluşur.
Ellerinizi bu gibi durumlardan koruma için el kremi ile nemlendirmeniz gerekir. Ellerinizi gün içerisinde yıkayıp temizledikten sonra nemlendirici bir el kremi ile nemlendirin. El kremini masaj yaparak uygulayın.
Güneş ışınlarının cilde zarar verdiği herkes tarafından biliniyor. UV ışınlarına çok fazla maruz kalan elleriniz de ciddi zarar görebilir.
Ellerinizin üzerinde kırışıklık ve lekeler oluşabilir. Ellerinizi güneş ışınlarından korumak istiyorsanız güneş kremi sürmeniz gerekir. Her gün dışarı çıkmadan önce mutlaka ellerinize güneş koruyucu krem sürün. Güneş kremini gün içerisinde tekrar tazeleyin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler