El bakımı nasıl yapılır? Eller için yoğun bakım rutini – Posta

Temmuz 30, 2022 0 Yazar: admin

Ellerinizin yaşlanmasını engelleyemeseniz de, yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı görünmelerini sağlamak için birkaç basit yolla anında şımartabilirsiniz.
Elleriniz daha hassastır ve üzerindeki cilt nispeten ince olduğu için yaşlanmaya daha yatkındır. Ayrıca elleriniz her türlü mikrop, kir, sert maddeler ve güneş ışığına maruz kalır. Ayrıca, kıyafet veya makyajla korunmazlar.
Yüz cilt bakımınıza çok önem verseniz de, cilt bakımı söz konusu olduğunda eller genellikle sonradan akla gelir ama olmamalı…
Elleriniz de bir cilt bakım rutinini hak ediyor.
Kirlenmiş eller bulaşıcı hastalıkları yayabilir. Mevcut küresel COVID-19 pandemisi bunun en iyi örneğidir. Ellerinizi düzgün yıkamazsanız, salmonella ve grip gibi viral veya bakteriyel enfeksiyonlar bile vücudunuza girebilir.
Mevcut duruma bakıldığında ideal olarak her saat başı antibakteriyel sabunla ellerinizi yıkamalısınız.
Uzmanlar, ellerinizi en az 20 saniye boyunca iyice ovmanızı önerir. Yıkarken ellerinizin arkasını ve bileklerinizi dahil edin. Yüzük takıyorsanız, ellerinizi temizlerken çıkarın.
El kremleri birçok yönden losyonlardan daha iyidir. Doğada daha uzun ömürlü ve daha kalındırlar.
Aşırı kuru bir cildiniz varsa, yağ bazlı bir el kremi kullanmalısınız. Gliserin, alfa-hidroksi asitler ve üre gibi bileşenler, havadaki nemi cildinize çekmek için nemlendirici olarak çalıştıkları için faydalıdır.
Tırnak etleriniz tırnaklarınızı ve onları çevreleyen cildi her türlü enfeksiyondan korur. Tırnak etlerinizi keserseniz, bakteri ve mikropların içeri girmesi kolaylaşır ve bu da enfeksiyona neden olabilir. Bir dahaki sefer manikür için kuaföre gittiğinizde, tırnak etlerinizi kesmekten kaçının.
Yine de tırnak etlerinizi düzeltmek istiyorsanız, önce onları yumuşatmanız gerekir. Bunu yapmak için parmaklarınızı ılık suya batırın veya ılık bir duş alın. Ardından, tırnak etlerinizi geri itmek için bir tırnak eti çıkarıcı kullanın. Nemlendirici ile takip edin.
Bazen, kütikülün kırpılması Paronişi olarak bilinen bir enfeksiyona yol açabilir
Ellerinize masaj yapmak yalnızca görünümlerini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda bir dizi önemli sağlık yararı sağlar. Bir araştırmaya göre, bir el masajı aşağıdaki faydaları sağlayabilir:
Ellerinizi haftada en az bir kez pul pul dökmek için hafif bir ovma kullanın. Eksfoliyasyon, ellerinizi yumuşak ve pürüzsüz hale getirirken ölü deri hücrelerinden kurtulabilir.
Mağazadan satın alınan bir kese kullanmak istemiyorsanız, şeker, zeytinyağı ve limon suyu gibi sağlıklı malzemeler kullanarak evde bir peeling yapabilirsiniz. Nazik olmayı unutmayın ve ellerinizi ovaladıktan sonra mutlaka bir nemlendirici ile devam edin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler