Elektriklenen saç sorununu bitiriyoruz! Her yıkamadan sonra bu havluyu kullanın – Sabah

Ağustos 1, 2022 0 Yazar: admin

Güzel görünen bir saçın gücü asla göz ardı edilemez. New York Post’un yayınladığı bir habere göre; araştırmalar, insanlarında yılda üç aydan daha fazla “saçları nedeniyle kendilerini kötü hissettiğini” ve saçları harika görünmüyorsa evde kalmayı tercih ettiğini ortaya koyuyor.

“SAÇINIZI KURUTURKEN DİKKAT!”
Bazı insanlar, basık ve sıcak hissettirmesi nedeniyle nemden nefret eder. Fakat aynı zamanda saçların daha daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Saçlar, “kuru ve hasarlı olduğunda görünümü dikenli, yeterince pürüzsüz olmayan ve oldukça soluk görünür. Bunun için özellikle dikkat etmeniz gereken bir adım bulunuyor. Saç kurutma şekliniz tüm bu sorunu ortadan kaldırabilir.
Herkes pürüzsüz ve ipeksi bir saç hayal eder. Ancak çevresel faktörler ve ısı veren şekillendiriciler, saçların zarar görmesine, kırılmalara ve istenmeye kabarmalara neden olur. Fakat duştan sonra doğru şekilde saç kurutmak tüm bu etkileri ortadan kaldırabilir.

“MİKROFİBER HAVLUDAN VAZGEÇMEYİN”
Duş aldıktan sonra saçlarınızı hızla havluyla kurutuyor musunuz?Bununla ilgili olarak, New York City’de ünlü kuaför Marco Santini, saçları çok fazla havluyla kurutmamaktır çünkü bu, kabarıklık yaratacağını belirtiyor.
Santini, fazla ıslaklığı ortadan kaldırırken nazik olmayı tavsiye ediyor. Ayrıca, saçınıza daha yumuşak davranacağı için mikrofiber bir havlu kullanmanızı öneriyor.
Kırılmış uçları ve kabarmaya neden olan hasarı önlemek için saçınızı kurutmak için daha düşük bir sıcaklık kullanmanız önemli.

“SAÇINIZIN DAHA PARLAK GÖRÜNMESİ İÇİN…”
Stilist Stevie Kennedy, yüksek sıcaklıkların, saç kütikülünde çatlaklar oluşturduğunu ve bu nedenle hasarlara karşı da savunmasız hale getirdiğini dile getirdi. Bu şekilde aşırı ısının ortaya çıkardığı hasar olmadan kurutmak için düşük ısı kullanabilirsiniz.
Saçınızı düşük ısıda kuruturken saç kurutma makinenizin “soğuk” ayarını kullanın. Stilist Jonathan De Paca, saçınızın kütikülünü korumanın, doğal ışığı yansıtacak ve size ekstra parlak bir görünüm vereceğini belirtti. Ayrıca saçınızı nem gibi elementlere karşı daha az reaktif tutacaktır. Sonuç olarak, kabarmayı önlemek ve muhteşem saçları korumak için kaliteli bir saç kurutma makinesine yatırım yapmalısınız.

source