Eller için Bitkisel Yağlar

Eller için Bitkisel Yağlar

Haziran 20, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Doğal Bitkisel Yağlar

Ellerin zamanla çatlaması kuruması ve derisinin incelmesi nedeniyle nem içeren bakım yolları uygulanmalıdır. Evde uygulayacağınız nem veren maskeler genellikle bitkisel yağlardan elde edilir. Cilt.net olarak eller için kullanabileceğiniz bitkisel yağları ve özelliklerini yazdık.

Eller İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar Ve Faydaları

Çatlamış Eller için Zeytin Yağı

Zeytinyağı el maskelerinin içinde sıklıkla kullanılan bitkisel bir yağ türüdür. En iyi nem veren yağ olarak adlandırılan zeytinyağı genellikle limonla karıştırılarak ellere uygulanır. Çatlamış ve kuruyan eller için kullanılabilir bir yağ türüdür.

Elleri Yumuşatan Badem yağı

Tatlı badem yağının ellerde de pütürleri gideren, çatlakları azaltan, kuruluğu gideren, elleri yumuşatan mucizevi etkileri vardır. Tatlı badem yağı kendi başına ellere kullanılabileceği gibi limon suyuyla karıştırılarak da kullanılabilir.

Ellere Yumuşaklık ve Nem Veren Susam Yağı

Susam yağının saç derisi üzerindeki etkileri tartışılmazdır. Susam yağının etki ettiği alanlardan biride ellerdir. Ellerde yumuşamayı sağlayan ve nem veren yapısı ile el maskelerinin içinde yer alır. Ellerde daha çok E vitamin kapsülü ile karıştırılarak kullanılır.

Ellerdeki Kırışıklıklar için Kakao Yağı

Ellerdeki yaşlanmayla birlikte beliren kırışıklıklara karşı kakao yağı oldukça etkilidir. El maskelerinde kullanılırken badem yağı ve salatalık suyu ile birlikte kullandığınızda ellerinize doğal bir bakım sunmuş olacaksınız.

Tırnakları Canlandıran Aloe Vera Yağı

Aloe vera yağı tırnaklara canlılık katıp kırılmalarını engellerken ellerinize bakım yaparak pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Aloe vera yağı zeytinyağı ya da badem yağı ile karıştırılarak ellere uygulanır.

evde el bakımı

Evde El Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde el bakımı: Hanımların en çok ihmal ettikleri bölgedir elleri. Ellerin gördüğü zarara rağmen tüm bayanların bakımını önemsemedikleri eller zamana karşı koyamayan birinci organımızdır. Yaşın tahmin edildiği eller bakımlı, canlı ve sağlıklı görünmesi gerekir. Nitekim bakılmadığında onlarda size karşılığını verir.

Kışın soğuklara maruz kalan eller çatlamaya maruz kalırken yazın sıcağında ise güneş lekeleri meydana gelir. Elleri yazın ve kışın dış etkenlerden korumak için cilt.net olarak size evde el bakımı için doğal tarif vereceğiz.

Evde El Bakım Kremi Tarifi

  • Yasemin yağı ( 1 tatlı kaşığı )
  • Parafin ( 1 tatlı kaşığı )
  • Zeytinyağı ( yarım kahve fincanı )
  • Kakao ( 1 tatlı kaşığı )
  • Vazelin ( 1 kahve fincanı )

Benmari usulü kakao ve parafini eritip yasemin yağı, zeytinyağı ve vazelini ekleyin. Ağzı kapaklı bir küçük kavanoza karışımı koyun buzdolabında saklayın.

  • Hazırladığınız bu karışımı dilediğinizde ellerinize uygulayabilirsiniz.
  • Ellerin görünümünü gençleştirir yumuşacık ve bakımlı yapar.
  • Elleri soğukta çatlamalardan korur.
  • Yazın uygulanan bu krem ile oluşan lekeleriniz hafifler.

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler