Elleriniz gençleştirin! Kurumuş ellere doğal çözüm! – Posta

Aralık 14, 2022 0 Yazar: admin

Her saniye bizim için durmadan çalışan ellerimiz oldukça göz önündedir. u Bu nedenle onların yumuşak, pürüzsüz ve olabildiğince sağlıklı olmalarını istersiniz. Konuşmamızı destekleyen jestler için ellerimizin güzel görünmesi, selamlaşmalar, tokalaşmalar için yumuşak olması çok daha iyi hissettirecektir. 
Zaman yüzümüz gibi ellerimizi de yaşlandırır. Cilt üzerindeki buruşukluklar ve çatlamalar bakımsız ellerin ilk göstergesidir. 
El bakımı oldukça kolaydır. Biraz zaman ayırarak ellerinizin her daim yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle bazı önlemler alınması önemlidir.
El bakımı için şu ipuçlarını takip ederek başlamalısınız. 
Bunlar temel el bakımı için oldukça önemlidir. Bununla birlikte kuru ve çatlamış eller, yaşlanmaya yüz tutmuş buruşmuş bir cilt yoğun el bakımı ister. Yoğun el bakımı nasıl yapılır? Ayrıntıları Posta.com.tr okurları için derledik. 
 
Peeling, cildi ölü hücrelerden arındırarak hücre yenilenmesini hızlandırır ve cildin nefes almasını sağlar. 
Yüzünüz için uyguladığınız peeling kadar el peelingi de önemlidir. Elleriniz çok daha sert ve güçlü bir deri yapısına sahip olduğu için onları peeling ile şımartmak çok daha yumuşak ve iyi görünmelerine yardımcı olur. 
Yüzünüz için kullandığınız peelingi elleriniz içinde kullanabilirsiniz ya da doğal el peelingi tariflerinden faydalanabilirsiniz. 
Haftada 3-4 defa uygulamaya özen gösterin. Uygulama sonrası mutlaka nemlendiricinizi sürün. 
Uçucu yağlar oldukça güçlü yapılarıyla cilt bakımı için idealdir. Yoğun yapıları nedeniyle doğrudan cilde uygulanması önerilemez. Uçucu yağları kullanarak elleriniz için, besleyici, güçlendirici bir aromaterapik banyo hazırlayabilirsiniz. 
Bu aynı zamanda tırnaklarınızın da güçlenmesine destek olacak. 
NASIL UYGULANIR?
Bir kase ılık suya yaklaşık 10 damla uçucu yağ ekleyin. Karıştırmayı ihmal etmeyin. Ellerinizi bu su içerisinde en az 5 dakika bekletin. 
El bakım suyu için cilt problemlerine etkili uçucu yağlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gençleştiren 7 içecek!
Gece uykuda olduğunuz süre cildinizin yenilenmesi için harika bir zamandır. Taşıyıcı yağlar, cildinizi beslerken gece boyu yoğun bir bakım sağlar. 
Araştırmalar, badem yağı, zeytinyağı, hindistancevizi yağı, ayçiçek yağı, argan yağı ve diğerlerinin kuru cilt ve egzama gibi kuru cilde neden olan durumlar için en iyi olduğunu göstermiştir.
NASIL UYGULANIR?
Bunun için akşamları yatmadan önce ellerinizi temizleyin ve nemlendirin. Üzerine bir miktar bakım yağı uygulayın. Yağın kısa sürede uçup gitmemesi için ellerinize bir eldiven takın. 
Yoğun el bakımı için doğal el maskesi tariflerindan faydalanabilirsiniz. Ellerinizin yoğun olarak neme doyduğunu çatlakların ve buruşukların kısa zamanda dengeye girdiğini göreceksiniz.
Bunun için kolayca uygulayabileceğiniz bir çok tarif bulunuyor. 
Aşırı kuru eller için önemli nokta B3 vitaminidir. Ellerinize ne sürerseniz sürün kuruyorlarsa, çok hızlı çatlıyor ve bir türlü iyileşmiyorlarsa… Cildinizi içerden beslenmenin vakti gelmiş olabilir. 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler