Elon Musk, Twitter'da Artık Sahte Hesapların Direkt Yasaklanacağını Açıkladı – Onedio

Kasım 17, 2022 0 Yazar: admin

Twitter‘da artık sahte hesap açan kişiler direkt olarak platformdan banlanacak. Parodi hesaplar haricinde kimliği hakkında yalan söyleyen kullanıcılara da uyarılmadan ceza verileceği belirtildi. Tabi bu durum Twitter kullanıcıları tarafından ilginç bir şekilde protesto edildi. Bazı kullanıcılar hesap isimlerini Elon Musk olarak değiştirdi.
Musk, Twitter‘ın daha önce bu yola başvuranları uyardığını fakat uyarı yönteminin devre dışı bırakıldığını duyurdu. Başka birinin kimliğine bürünme dönemi bitiyor gibi gözüküyor.
Zira bundan böyle kimliği sahte olan bir profil herhangi bir sorgulama işlemine tabi tutulmadan Twitter’dan kalıcı olarak uzaklaştırılacak. Twitter’da hesabının parodi olduğunu açıkça belirtmeyen sahte kimlikli bir profilin yaşama şansı kalmadı.
Musk, onaylı hesap uygulamasının yaygınlaşmasıyla toplumun sesinin daha güçlü çıkacağını savunarak, Twitter‘ın ‘dünyadaki en doğru bilgi kaynağı’ olması gerektiğine işaret etti.
BBC Türkçe’de yer alan habere göre tartışma milyarder işadamının, gerçek kişileri taklit eden hesaplara ilişkin değişimi duyurması ile başladı.Musk, ‘parodi hesap’ ifadesinin konulmaması halinde taklit hesapların kalıcı şekilde askıya alınacağını söyledi.
Bunun üzerinde komedyen Griffin’in de aralarında olduğu bazı kullanıcılar isimlerini Elon Musk olarak değiştirmeye başladı.Bunun üzerine hesabı askıya alınan Griffin, Mastodon isimli uygulamadan Musk’ı hedef aldı ve “Elon hesabımı kilitledi. Sanırım tüm içerik moderatörleri kovulmamış. Lol” şeklinde ironik bir paylaşım yaptı.
Bunun üzerine ise Elon Musk, 8 dolarlık mavi tık ücretini vermesi karşılığında Griffin’e hesabı geri verebileceğini duyurdu.
Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması ü…
Elon Musk’ın 44 milyar dolara olaylı bir şekilde…
Ben porno izlemek için kullanıyordum şimdi o hesaplarda gidicekse siliyorum aq kimsenin sikik sokuk aptalca fikirleri umrumda değil
Biri de çıkıp diyemiyor ki "Musk sansürlüyor bizi" diye 😀
Şarlatan bir o. Evladının eline verirsen böyle serveti gelir seni bile s.ker Twitter artık bitmiştir ifade özgürlüğü yok bizde kullanmayız olur biter bok kaf… Devamını Gör

source

Linkler