En etkili diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Dişler nasıl beyazlar? – Posta

Ağustos 25, 2022 0 Yazar: admin

Kişiye özel olarak hazırlanan porselen diş kaplamaları, doğal dişlerinizin üzerine yerleştirilen kaplamalardır. Bu kaplamalar boşlukları kapatma ve gülüşünüzün boyutunu, şeklini ve rengini değiştirme özelliğine sahiptir. Çok çabuk uygulanır, yapımı aylar ya da yıllarca sürmez, hemen sonuç alınır.
Diş Hekimi Dr. Şahin Durmuş, sağlıklı, parlak ve beyaz bir gülüşe sahip olabilmek için neler yapılabileceğini ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizler için anlattı.
Çok sayıda diş kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Bunların arasında metal altyapılı porselen diş kaplama, zirkonyum altyapılı porselen diş kaplama, tam seramik diş kaplama, porselen lamine diş kaplama ve kompozit lamine diş kaplama çeşitleri yer almaktadır.
Tüm bu kaplama çeşitleri doğal görünümlü sonuçlar sağlar. Doğru bir şekilde uygulandığında doğal dişten ayırt edilemez. Bir veya iki dişin kaplama olması tercih edilirse, mevcut dişlere uyacak şekilde kaplamalar özel olarak renklendirilir. İyileşme süresi gerekmez. Lekelere karşı koruma sağlar.
Kaplamalar yapıştırıldıktan sonra, hasta diş kliniğinden çıktığı andan itibaren hasta bembeyaz dişlerini güzel bir gülümsemeyle etrafına gösterebilir.
Diş beyazlatma, beyazlatıcı ürünler kullanılarak dişlerin beyazlatılması işlemidir. Diş beyazlatmanın en etkili yöntemi ofis içi yani diş hekimi tarafından yapılan beyazlatmalardır.
Diş hekimi tarafından ofis içinde yapılan diş beyazlatmalarında öncelikle hastanın genel diş temizliği yapılarak diş taşları ve dişteki lekeler temizlenir. Eğer dişlerde çürük ya da çatlak varsa tedavi edilir çünkü diş sağlığı sorunları diş beyazlatma sırasında hassasiyete sebep olacağı için hastaya rahatsızlık verebilir. Ayrıca diş kökündeki canlı dokuların zarar görmesine neden olabilir.
En sık uygulanan diş beyazlatma yöntemlerinden birincisinde dişlerin ön yüzeylerine yüksek konsantrasyonlu beyazlatma jelleri sürülür ve ilacın aktif hale gelmesi için lazer ya da LED tipi bir ışık uygulanır. Bu işlem sırasında diş etleri özel malzemelerle kapatılarak koruma altına alınır. Aynı zamanda dudak ve dilin de beyazlatıcı ürün ile temas etmemesi sağlanır. Yaklaşık 40 ila 45 dakikalık bir uygulama sonrasında diş beyazlatma işlemi tamamlanmış olur.

 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler