En Hızlı Basen Eritme Hareketleri

En Hızlı Basen Eritme Hareketleri

Ağustos 6, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Kalça göbek basen eritme hareketleri

Kadınların fiziki sorunlarından çok şikayet ettikleri durumlar göbek bölgelerinde, basen bölgelerinde ve kalça bölgelerinde biriken yağlardır. Normal şartlarda ilk sırada göbek, ikinci sırada basenler ve kalça bölgesindeki yağlar en zor eritilebilen yağlar olarak anılmaktadır.

Her bireyin isteği olan fit ve gösterişli bir vücuda sahip olma isteği, bu yağların yakımı her ne kadar zor olsa da konunu üzerine gitme eğilimi yaratmaktadır. Bu sebepten ötürü de çoğu kez spor salonlarına gidip toplu derslerle ya da bireysel antrenmanlarla bölgesel spor çalışmaları yapılarak bu yağlardan kurtulunmaya çalışılmaktadır.

basen eritme hareketleri

Göbek Kalça Eritme Hareketleri

Fakat bu tip bir tempoya maddi ve manevi açıdan pek elverişli durumda olmayan bireyler, özellikle de kadınlar yeri geldiğinde göbek ve basen eritme kürlerini kullanmakta, Ebru Şallı basen eritme hareketlerini televizyondaki programında uygulamalı olarak gösterirken onunla birlikte antrenman yapmakta, göbek eritme hareketlerini internetten ya da spor dergilerinden öğrenip kendileri uygulamakta veya basen eritme hareketleri resimli anlatımları araştırarak aynı şekilde tek başına kendi evinde uygulama yöntemini kullanmaktadırlar.

basen eritme hareketleri

Kalça Eritme Hareketleri

Bu tip uygulamaların uygulanma aşamasında, kararsızlık konusuna düşülüp sporun yarıda bırakıldığı ve yarıda bırakılan egzersizlerin vücuda hiç bir faydasının olmadığı da çoğunlukla görülmektedir. Bunun nedeni göbek basen eritme hareketleri herhangi bir kaynaktan öğrenilse de spor salonundaki kadar etkili olarak yapılamadığı düşüncesidir.

Ancak böyle bir düşüncenin hiç bir aslı yoktur. Aksine zaten normal şartlarda herkesin kendi çabalarıyla kolaylıkla yapabileceği hareketlerin aynı şekilde düzenli olarak yapılabilme durumunda olunması hem göbek eritme hem de basen eritme için çok faydalı durumlar yaratabilmektedir.

Günlük olarak en fazla yirmi dakikanızı ayırarak bölgesel incelmeleriniz için yapmanız gereken hareketler ise şunlardır;

basen eritme hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

Köprü hareketi : Sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi bükerek ayaklarınızı çok sağlam bir şekilde yere bastığınızdan emin olun. Kollarınızı iki yane açarak hareketi yapmaya başladığınızda kalçanızı yerden kaldırın.

Köprü hareketini tamamen yapabilmeniz için bedeninizi diz bölgenizden omuz bölgenize kadar dümdüz bir şekilde kalacak biçimde kalçanızı yükseltmeniz gerekmektedir. Bu pozisyondayken hem kalçalarınızı hem de karnınızı sıkarak bir iki saniye bu pozisyonda beklemeniz yeterlidir.

Ellerin üzerinde köprü hareketi : Biraz önce anlattığımız köprü hareketinin aynısını yapmanız beklenmektedir ancak buradaki tek fark ellerinizin üzerinde olacak şekilde yerden kalkmanızdır. Bu hareketi de bir iki saniyelik süreçlerde yaparak tekrarlamanız gerekmektedir.

basen eritme hareketleri

Köprü Hareketi

Squat (çömelme) hareketi : Kollarınızı öne doğru uzattıktan sonra, kalçanızı dışarıya doğru çıkartarak dizleriniz ayak hizanızı geçmeden çömelmeniz gerekmektedir. Bu hareketi günde toplam 30 kere yaptığınızda mutlaka basen bölgesinde incelmeler görmeniz mümkündür.

Bacakları kaldırma hareketi : Sırt üstü bir zemine uzandıktan sonra bacaklarınızı birleştirerek yukarı kaldırdıktan sonra dizlerinizi bükerek bu hareketi gerçekleştirmeniz mümkündür. Böylelikle hem göbeğinizi hem baseninizi hem de kalçanızı eritmek adına çok faydalı ir hareketin tekrarında bulunmuş olacaksınızdır.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler