En iyi Bebek Pişik Kremi Markaları

En iyi Bebek Pişik Kremi Markaları

Ağustos 26, 2020 0 Yazar: admin

En İyi Pişik Kremi Markaları

Pişik kremi markaları arasından en iyi olanları sizler için incelemeye aldık. Pişik kremi tavsiyesi almak isteyenler için yararlı olan bu yazımızda pişik kremleri hakkında bilgi sahibi olabilir, bebekler için en uygun pişik kremi hangisi kendiniz karar verebilirsiniz.

Bebekler için kullanılan pişik kremleri çeşitli farklılıklar içermektedir. Tedavi edici, bariyer oluşturucu ve cildi rahatlatıcı etkilerle bebek için pişik kremleri gruplara ayrılmaktadır.

Bariyer oluşturan pişik kremi, bebeklerin cildini dışkılardan korur ve pişik oluşumunu önler. Bu sebeple bu tarz pişik kremleri pişik tedavisinde pek tercih edilmezler. Daha çok pişik önleme adına kullanılırlar.

Doku reaksiyonunu azaltarak cildi rahatlatan pişik kremleri, pişik nedeniyle ciltte oluşan kızarıklıkları gidererek rahatlama sağlar. Pişik oluşumunu engellemediği için bu tarz kremler daha çok tedavi safhasında kullanılmaktadır.

Tedavi edici pişik kremleri, pişik üzerinde oluşan mantarları gidererek pişiğin tedavisini sağlarlar. Pişik oluşumunu engellemediği için yalnız kullanımda yetersiz kalabilirler.

Bazı pişikleri üç etkiyi de bünyesinde barındırmaktadır. Bu kremlerin içerisinde kızarıklık giderici, mantarı tedavi edici ve koruyucu maddeler bulunmaktadır.

en iyi bebek pişik markaları

Yetişkinlerde Pişik Önleme Yolları

  • Makat bölgesinin ıslaklığı pamuklu bez yada uygun tuvalet kağıdıyla kurulanmalıdır. Ter nedeniyle makat bölgesi sürekli ıslak kalıyorsa, pamuklu küçük bir bez parçasından yardım alabilirsiniz.
  • Genital bölge ve çevresinin temizliğinde kimyasal içeren mendil kullanılmamalıdır.
  • Acı baharatlar, domates ve turşu bölgesel hassasiyete neden olabilir. Belirtilerinin görülmesi halinde bu yiyeceklerden bir süre uzak durulmalıdır.
  • Sürtünmeye neden olan ve havasız bırakan dar kıyafetler tercih edilmemelidir.
  • Sentetik iç çamaşırı bölgeyi havasız bıraktığı için tercih edilmemelidir.
  • Dışkılama sonrası yeterli temizlik yapılaması halinde safra asidi cildi tahriş edebilir ve pişik oluşumu yapabilir.

Yaz aylarıyla birlikte terleme oluşması çocuklarda ve yetişkinlerde pişik oluşumuna neden olabilmektedir. Pişik oluşmadan önce önlemini almak, bebeklerde pişik önleyici krem kullanmak önemlidir. Pişik oluşumu gerçekleşmişse, pişiğe neden olan etkenler tespit edilmeli ve ortadan kaldırılmalıdır.

Linkler