En iyi cilt bakım bileşenleri hangileridir? – Cilt Bakımı – Posta

Ağustos 29, 2022 0 Yazar: admin

Nemli cilt eşittir sağlıklı cilt. Bunu başarmak için kullanabileceğiniz en iyi bileşenlerden biri hyaluronik asittir
Hyaluronik asit, vücutta doğal olarak üretilen berrak, jel benzeri bir maddedir. Cildinize yapı kazandırır ve nemli, dolgun bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. 
Ne yazık ki, vücut tarafından üretilen hyaluronik asit miktarı yaşlandıkça azalır ve bu da kırışıklıklara ve sarkmalara neden olur.
İyi haber, hyaluronik asidin cilde topikal olarak uygulanabilmesi, elastikiyetinin korunmasına ve nemli kalmasına yardımcı olmasıdır. Uygulama üzerine hyaluronik asit, nem takviyesi sağlamak için su moleküllerini cilde çekerek nemlendirici görevi görür. Aslında hyaluronik asit, ağırlığının 1000 katına kadar su tutabilir!
İpucu : Hyaluronik asit serumu kullanırken nemli cilde uygulayın. Bu, serumun suyu deriden ziyade cilde çekmesini sağlayacaktır.
A vitamini türevi olan Retinol , piyasadaki en güçlü yaşlanma karşıtı bileşenlerden biridir. Cilde uygulandığında, retinol cildin dış tabakasına nüfuz eden küçük moleküllere ayrılır. Her ikisi de genç, sağlıklı görünen bir cilt için gerekli olan kolajen ve elastin üretimini artırmaya çalışır.
Bu, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümüyle mücadele etmeye yardımcı olur.
Yaşlanma belirtileriyle savaşmanın yanı sıra retinol, akne veya dokulu cilt ile mücadele edenler için harika bir bileşendir.
Retinol, gözeneklerin tıkanmamasına ve pürüzsüz bir cilt dokusunun korunmasına yardımcı olan bir peeling etkisine sahiptir.
Aktif sivilceleriniz veya sivilce izleriniz olsun, retinol kullanmak cildinizi temiz ve pürüzsüz tutmanın harika bir yoludur.
Akılda tutulması gereken bir şey, seçtiğiniz formülün gücüne bağlı olarak retinolün çok güçlü bir bileşen olabileceğidir.
Retinol kremini veya serumu diğer cilt bakım bileşenleriyle birleştirirken daima dikkatli olun . Cildinizi güneşe maruz kalmaya karşı daha hassas hale getirebileceğinden, retinolü yalnızca geceleri kullanmaya çalışın.
Hassas veya aşırı kuru cilde sahip biriyseniz, retinol çok sert olabilir ancak bu, sağladığı tüm yaşlanma karşıtı faydalardan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez.
Retinol’e iyi bir alternatif bakuchiol’dür. Retinole benzer faydalar sağlayan bir bitki özü, ancak daha az potansiyel tahriş.
Bu doğal bileşen, hücre döngüsünü artırır ve kolajen üretimini artırır. Bu faydalar, sarkma, fotohasar ve kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtileriyle savaşır.
Bakuchiol (henüz) retinol kadar popüler olmasa da, daha fazla cilt bakım markası bu gelecek vaat eden içeriği fark etmeye ve formülasyonlarına dahil etmeye başlıyor.
İster hassas bir cilde sahip olun, ister daha yumuşak bir alternatif arıyorsanız, bu bileşen kesinlikle denemeye değer.
Niasinamid, vücutta önemli bir rol oynayan bir B3 vitamini şeklidir. Cilde uygulandığında niasinamid, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faydalar sunar:
Gördüğünüz gibi, bu bileşen birkaç farklı cilt bakımı endişesini tedavi etmek için çalışıyor! 
Rutininizi yalnızca birkaç ürünle sürdürmeyi tercih eden biriyseniz, sunduğu çeşitli avantajlar nedeniyle niasinamid kesinlikle yatırım yapmaya değer bir üründür. 
Squalane son birkaç yılda giderek daha popüler hale geldi. Bu hafif yağ, cildinizin doğal yağlarına benzer bir performans sergiliyor, bu nedenle cildinizi nemli tutmak için kullanmak için harika bir bileşen. Skualen hakkında herhangi bir araştırma yaptıysanız, muhtemelen “skualen” terimiyle karşılaşmış ve bir fark olup olmadığını merak etmişsinizdir.
Esasen, “skualen” vücutta doğal olarak üretilir ve hyaluronik asit gibi bu seviyeler yaşlandıkça doğal olarak azalır.
İşte burada squalane devreye giriyor. Skualenin topikal olarak uygulanması cildin nem seviyelerini ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olarak cildi sıkı ve dolgun tutar.
Squalane, cildiniz kuru, yağlı, hassas veya akneye eğilimli olsun, tüm cilt tipleri için güvenlidir.
Gözenekleri tıkamadan veya ciltte ağırlık hissetmeden derin bir nemlendirme sağlar, bu da onu günlük kullanım için harika bir ürün haline getirir.
Skualen bir yağ olduğu için, ister nemlendiricinizin bir bileşeni olsun, ister saf skualen yağı kullanıyor olun, genellikle cilt bakım rutininizin sonuna doğru kullanıldığında en iyisidir . Bunu rejiminizin son adımlarından birinde uygulamak, hidrasyonun gerçekten kilitlenmesine yardımcı olacaktır.
Laktik asit , tarihsel olarak cildi yumuşatmak için kullanılan süt gibi süt ürünlerinde doğal olarak bulunur.
Bugün cilt bakım rutinlerinde süt kullanan pek çok insan görmeseniz de, laktik asit kullanımını göreceksiniz.
Sütün bu bileşeni cilt için güzel sonuçlar verebilir.
Genel olarak laktik asit, kimyasal peeling, kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltma ve koyu lekeleri soldurma yeteneği ile bilinir.
Uygulandığında, taze yenilerini ortaya çıkarmak için eski cilt hücrelerini nazikçe yok eder ve yumuşak, parlak bir cilt ile sonuçlanır.
Buna ek olarak, laktik asit cildin nemli kalmasına yardımcı olur – bu da onu kuru veya hassas cilde sahip olanlar için ideal bir eksfoliyatör yapar.
Resveratrol , antioksidan özellikleri ile bilinen bir bitki bileşiğidir. Üzüm, yer fıstığı, kakao ve bazı meyveler gibi bazı gıdalarda doğal olarak bulunur. Bununla birlikte, bir takviye şeklinde de alınabilir veya doğrudan cilde uygulanabilir.
Bu güçlü bileşen, cildi serbest radikallerin ve güneşe maruz kalmanın neden olduğu hasarlardan korumak için çalışır. Ayrıca ciltteki kolajen üretimini artırarak elastikiyetinin korunmasına yardımcı olur ve kırışıklık ve ince çizgilerin oluşumunu engeller.
Bu faydalar yetmezmiş gibi, resveratrol ayrıca antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikler içerir. Cildi sakinleştirmeye ve akneye neden olan bakterilerin büyümesini önlemeye yardımcı olabilir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler