En İyi Pişik Krem Markaları

Haziran 14, 2022 0 Yazar: admin

En İyi Pişik Kremi Markaları

Pişik kremi markaları arasından en iyi olanları sizler için incelemeye aldık. Pişik kremi tavsiyesi almak isteyenler için yararlı olan bu yazımızda pişik kremleri hakkında bilgi sahibi olabilir, bebekler için en uygun pişik kremi hangisi kendiniz karar verebilirsiniz.

Bebekler için kullanılan pişik kremleri çeşitli farklılıklar içermektedir. Tedavi edici, bariyer oluşturucu ve cildi rahatlatıcı etkilerle bebek için pişik kremleri gruplara ayrılmaktadır.

Bariyer oluşturan pişik kremi, bebeklerin cildini dışkılardan korur ve pişik oluşumunu önler. Bu sebeple bu tarz pişik kremleri pişik tedavisinde pek tercih edilmezler. Daha çok pişik önleme adına kullanılırlar.

Doku reaksiyonunu azaltarak cildi rahatlatan pişik kremleri, pişik nedeniyle ciltte oluşan kızarıklıkları gidererek rahatlama sağlar. Pişik oluşumunu engellemediği için bu tarz kremler daha çok tedavi safhasında kullanılmaktadır.

Tedavi edici pişik kremleri, pişik üzerinde oluşan mantarları gidererek pişiğin tedavisini sağlarlar. Pişik oluşumunu engellemediği için yalnız kullanımda yetersiz kalabilirler.

Bazı pişikleri üç etkiyi de bünyesinde barındırmaktadır. Bu kremlerin içerisinde kızarıklık giderici, mantarı tedavi edici ve koruyucu maddeler bulunmaktadır.

Yetişkinlerde Pişik Önleme Yolları

  • Makat bölgesinin ıslaklığı pamuklu bez yada uygun tuvalet kağıdıyla kurulanmalıdır. Ter nedeniyle makat bölgesi sürekli ıslak kalıyorsa, pamuklu küçük bir bez parçasından yardım alabilirsiniz.
  • Genital bölge ve çevresinin temizliğinde kimyasal içeren mendil kullanılmamalıdır.
  • Acı baharatlar, domates ve turşu bölgesel hassasiyete neden olabilir. Belirtilerinin görülmesi halinde bu yiyeceklerden bir süre uzak durulmalıdır.
  • Sürtünmeye neden olan ve havasız bırakan dar kıyafetler tercih edilmemelidir.
  • Sentetik iç çamaşırı bölgeyi havasız bıraktığı için tercih edilmemelidir.
  • Dışkılama sonrası yeterli temizlik yapılaması halinde safra asidi cildi tahriş edebilir ve pişik oluşumu yapabilir.

Yaz aylarıyla birlikte terleme oluşması çocuklarda ve yetişkinlerde pişik oluşumuna neden olabilmektedir. Pişik oluşmadan önce önlemini almak, bebeklerde pişik önleyici krem kullanmak önemlidir. Pişik oluşumu gerçekleşmişse, pişiğe neden olan etkenler tespit edilmeli ve ortadan kaldırılmalıdır.

Pişik Kremi ve Markaları

Islaklık veya bebeklerde dışkı ile cildin tahriş olması sonucu meydana gelen kızarıklıklara pişik adı verilmektedir. Ciltte çatlaklara ve kabarmalara neden olan pişik, özellikle yaz aylarında yetişkinlerde de sıkça rastlanmaktadır.

Pişik tedavisinde etkili pişik kremi markaları kullanarak kısa bir süre içinde cildinizi eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Pişik kremlerinin faydaları tartışılmaz bir gerçektir ancak en iyi pişik kremi markalarını kullanarak pişik tedavi sürecini hızlandırabilir ve bölgede rahatlama sağlayabilirsiniz.

Pişik krem markaları üç ayrı etki altında toplanmaktadır. Bariyer oluşturan, tedavi eden ve rahatlatan pişik kremleri, cildin durumuna göre tercih edilmelidir. Pişik kremleri işe yarıyor mu merak edenler için pişik kremi isimleri ve pişik kremi fiyatları ile birlikte sizler için inceledik.

Pişik Kremi Nasıl Kullanılır

Pişik krem markaları, pişiğin durumuna göre pişik oluşumunu önlemek, pişiği tedavi etmek ve kızarıklığı gidererek rahatlama sağlamak gibi etkiler gösterirler.

Pişik Oluşumunu Önleme: Bebeklerde pişik oluşumunu önleyen desitin, arko, popolin ve Sebamed pişik kremleri, tedavi sürecinde pek işe yaramamaktadır. Daha çok pişik oluşumunu önlemek adına kullanılan bu kremler, düzenli olarak uygulanmalıdır.

Pişik Tedavisi: Pişik tedavisi sağlayan Travazol ve Canesten pişik kremleri etkili kremler arasında yer alır. Pişik üzerindeki mantarı gideren bu kremlerle pişik giderildikten sonra pişik önleyici kremler düzenli olarak kullanılmalı ve bu sayede yeni pişik oluşumunun önüne geçmek gereklidir.

Kızalıklık Giderici Kremler: Pişik oluşumu sonrası ciltte görülen kızarıklıklar acı ve ağrılara sebep olmaktadır. Bebeklerde huzursuzluk sebebi olan bu  kızarıklıklar beklazon, eumovate ve prednol marka pişik kremleriyle giderilebilmektedir.

Pişik Oluşumunu Önlemek

Yaz aylarında terlemeyle beraber bebeklerde ve yetişkinlerde pişik oluşumu gözlenmektedir. Bebeklerde pişik önleyici kremlerin düzenli olarak kullanılması önem taşımaktadır. Pişik oluşumuyla beraber tedavi edici kremler kullanılarak, pişiğin ağrıları hafifletilmelidir.

  • Bebeklerde dışkılama sonrası vakit kaybetmeden bez değişimi yapılmalıdır. Safra asidi cildi tahriş edeceğinden pişik oluşumu yapacaktır.
  • Havasız kalan cilt pişik oluşumu için elverişli ortamı sağlamaktadır. Sentetik iç çamaşırları özellikle yaz aylarında tercih edilmemelidir.
  • Genital bölge ve çevresinin temizliğinde kimyasal içeren temizlik ürünleri kullanmak pişik oluşumuna neden olmaktadır.
  • Çamaşırların durulanma sürecinde arta kalan deterjanlar pişik oluşumuna neden olabilmektedir.
Linkler