En yaygın cilt bakım rutini hataları! Cildinizde lekeler çıkartıyor – Posta

Eylül 9, 2022 0 Yazar: admin

Cilt bakımı rutini hataları, cildinizde sorunlar oluşmasına neden olabilir. 
Sıklıkla yapılan cilt bakım rutini hatalarına göz atarak kendi cilt bakım alışkanlıklarınızı idealize edebilirsiniz. 
CİLT BAKIMI RUTİNİ YAPARKEN DİKKAT!
MAKYAJ YOKSA BİLE…
GÖZ ÇEVRESİNİ KORUYUN
Cilt bakımı sırası, rutininizde ürünlerin hangi sıra ile kullanılacağını belirler. Bu ürünlerin etkili olması için çok önemlidir. Önce temizlik ürünleri kullanılmalı hemen arkasından tonik ve misel su gibi hafif temizleyiciler daha sonra cildiniz için su bazlı hafif serumlar, nemlendirici ve en son güneş kremi. 
Ve tabi yağ bazlı ürünler, su bazlı ürünlerden sonra gelmelidir. 
Cilt temizliği için köpük ya da jel kullanımında cildinizi yaklaşık 1 dakika boyunca nazikçe temizlemelisiniz. Genellikle bu ürünlerin 15-20 sn kullanıldıktan sonra durulanıyor. Cildinizin iyi temizlenmesi için süreyi doğru belirleyin ve temizleyiciyi de iyi arındırın.
Doğru bir cilt bakımı ve pürüzsüz bir cilt için ellerinizi yüzünüzden uzak tutmalısınız. Gün içinde sık sık yüze dokunmak sivilcelerin artmasına neden olabilir. Ayrıca cilt bakım rutinine başlamadan önce mutlaka ellerinizi temizlemeyi ihmal etmeyin.
HER GÜN PEELİNG YAPMAYIN 
AHA’LAR VE BHA’LAR HARİKA AMA HER GÜN DEĞİL!
4 MEVSİM GÜNEŞ KREMİ 
GECE ÜRÜNLERİNİ GÜNDÜZ KULLANMAYIN 
FAZLA ÜRÜN KULLANMAK
YAĞLI CİLTLERİN DE NEME İHTİYACI VAR
YÜZ ÜSTÜ UYUMAK 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source