Enerji Veren Bitki Çayları Faydaları Nasıl Hazırlanır?

Enerji Veren Bitki Çayları Faydaları Nasıl Hazırlanır?

Temmuz 20, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Enerji Veren Bitki Çayları

Günün henüz bitmemesine rağmen sizin enerjiniz bitti mi? Hemen en çok tüketilen kahveye yönelmeyin. Kahvenin faydaları olduğu kadar çok tüketildiğinde zararı da var. En basiti stresin artmasına neden oluyor ve vücudun su ölçüsünü düşürüyor.

Bu durumda aklınıza ilk enerji veren bitkisel çaylar gelmeli. Vereceğimiz bitkisel çaylar tüm günün yorgunluğunu unutturacak, size enerji verecek ve rahatlamanızı sağlayacaktır.

enerji veren bitkisel çaylar

Enerji Veren Bitki Çayları Nelerdir?

Zencefil: Zencefil çayı tüketildiğinde daha enerjik ve tam konsantrasyon sağlayabilirsiniz. Sindirimin çalışmasını arttıran zencefil çayı zihnin de daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.

Ginko Biloba: Adını çok duymasak ve bu bitkiyi çok kullanmasak da kan dolaşımını hızlandırır ve enerji oranını yükseltir. Özellikle Asya’da çok tüketilen bu bitki hafıza güçlendirir ve konsantrasyonun artmasını sağlar. Elleri ve ayakları çok üşüyenler içinde faydalı bir bitkidir.

Meyan Kökü: Stresin azalmasında oldukça etkili olan meyan kökü direk olarak adrenalin bezlerini etkiler. Kişiye mutluluk veren meyan kökü şeker seviyesinin de dengelenmesini sağlamaktadır. Meyan kökü tüketen kişiler tüm gün boyunca enerjilerinden bir şey kaybetmezler.

Ginseng: Ginseng bitkisini sürekli tavsiye eden bitki uzmanları ginsengin hak ettiği değeri görmediğini söylüyorlar. Stres sonucunda oluşan yorgunluğu gideren ginseng Çin’de oldukça tüketilen bitkiler arasında. Antioksidan özelliği ve doğurganlığı arttırması ile bilinen ginseng bağışıklık sisteminin de güçlenmesini saplıyor.

enerji veren çaylar

Kuşburnu: C vitamini içeren kuşburnu çayı bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve enerjinin armasına yardımcı oluyor. Bayanların sık kullandığı kuşburnu çayı aynı zamanda yaşlanma etkileri geciktirirken cildin beslenmesini de sağlıyor.

Uyarılar

  • Anne adaylarının ve emziren annelerin bu çaylardan tüketmesi tavsiye edilmemektedir. Çünkü içeriğinde kafein bulunan bu çaylar vücudun hassas olduğu dönemlerde sakıncalıdır.
  • Önemli bir rahatsızlığınız veya sürekli kullandığınız ilaçlar var ise enerji içeren bu bitki çaylarını doktorunuza danışmadan tüketmeniz tavsiye edilmez.

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler