Ergenlik döneminde cilt bakımı nasıl yapılır? Sivilceleri geçiren cilt bakım yöntemleri – Posta

Temmuz 20, 2022 0 Yazar: admin

Ergenlik döneminde ciltte sivilceler çok aktif olur. Her yeni güne daha fazla sivilce ile uyanabilirsiniz. Önemli olan bu sivilceleri kontrol altında tutabilmek olmalı. Ergenlik döneminde cilt tipinize göre belirleyeceğiniz bir cilt bakım rutiniyle cildinizi kusursuz görünüme kavuşturabilirsiniz. Sivilcelerden ve siyah noktalardan cildinizi arındırıp, pürüzsüz hale getirebilirsiniz.
CİLDİ TEMİZLEYİN
Cilt bakımının ilk kuralı cildinizi derinlemesine temizlemek. Ergenlik döneminde aktif olan sivilcelerinizden dolayı cildinizi temizlerken nazik ve hassas davranmalısınız.
Cildinizde iltihaplanma, kızarıklık veya herhangi bir hassasiyet varsa, çok fazla kimyasal barındıran ürünlerden uzak durmanız gerekir. Cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi yağdan ve kirden arındırabilirsiniz.
Yağlı Cilt: %0,5 Salisilik Asit veya Laktik Asit içeren temizleyici kullanın. A Vitamini veya Çinko içeren takviyeler ideal olabilir. Bu yüz yıkama ürünleri fazla kiri ve toksinleri emdiği için köpük veya jel bazlı temizleyicilerle iki kez temizlemeniz gerekebilir.
Kuru Cilt: Süt veya krem bazlı temizleyiciler kuru ciltler için ideal olur. Doğal nem dengesini korumak için en iyi önerilen E vitaminidir.
Hassas Ciltler: Misel suyu, saf su, gliserin ve cilt dengeleyici ve nemlendirici faydaları olan diğer temizleyiciler arasında yer alır. Özellikle hassas ciltler için ideal olur.
Cilt bakım rutini oluştururken alkol içermeyen bir tonik seçmeyi unutmayın. Tonikler gözenekleri derinlemesine temizler ve sıkılaştırır. Ciltte akne ve sivilce oluşumunu engeller.
Tonikler cildin sebum üretimini dengede tutar. Özellikle ergenlik döneminde gül suyu özü veya yeşil çay içeren tonikler cildiniz için ideal olabilir. Genç ciltler için uygun olan bu toniklerle cildinizi daha temiz ve ferah hissedebilirsiniz.
Nemlendirici kullanmadığınız zaman cildinizde kızarıklık, tahriş ve kuruluk problemi görülür. Bu durumda da cildiniz dış etkenlere karşı daha savunmasız hale gelir.
Genç ciltler özellikle nemlendirici kullanımını alışkanlık haline getirmelidir. Nemlendirici, cilt hücrelerimizi yumuşatır ve cildi korur. Cildin her zaman yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Nemlendirici kullanırken cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmeniz gerekir.
Kuru ciltler için; Süt ve krem ​​bazlı formül
Yağlı ve hassas ciltler için; Su bazlı ve yağsız içerikli nemlendirici
Limon ve bal kullanarak cildiniz için evde doğal maske yapabilirsiniz. Bu karışım sivilceli ciltler için mucize özellik gösteriyor. Sivilceleri kısa sürede kurutacak, yeniden oluşumunu engelliyor.
Bu karışımı 1 hafta süreyle her gün uygulayabilir ve 15 dakika uyguladığınız bölgede bekletip ardından ılık suyla güzelce temizleyerek beklediğiniz sonucu hızlıca alabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler