Erkek cilt bakımı: En iyi doğal yağlar ve bitki özleri – Posta

Ağustos 18, 2022 0 Yazar: admin

Erkeklerin cilt yapısı kadınlardan farklıdır ve bu nedenle ihtiyaçları da farklılaşır. Erkeklerin benzersiz cilt bakım ihtiyaçlarını önemli ölçüde tedavi edecek en iyi esansiyel yağları ve bitki özlerini posta.com.tr okurları için derledik 
Uçucu yağlar adından da anlaşılacağı gibi temel olarak bitkilerin “özüdür”. Bir bitkinin çeşitli kısımlarından damıtma işlemiyle elde edilen doğal yağlardır.
Birçok uçucu yağ  ciltte harikalar yaratır ve farklı türleri vardır. Buna rağmen, hepsinin erkek cildine tam olarak fayda sağlayamayacağını unutmayın. 
Bu yolculukta size yardımcı olmak için, erkek cilt bakımını teşvik eden en iyi uçucu yağlar için okumaya başlayın… 
Cildinizin çoğu zaman yağlı olduğunu fark ettiniz mi? Ne yazık ki, fizyolojik bir nedeni olduğu için yağlı cildiniz üzerinde çok az kontrolünüz var. Üreme sisteminiz tarafından üretilen testosteron, cildinizin daha fazla yağ üretmesine neden olur. Artan sebum üretimi, erkek cildinin kiri çekmeye, tıkanmış gözenekler geliştirmeye ve nihayetinde akne oluşturmaya daha yatkın olmasının başlıca nedenidir.
Akneyi önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olmak için en iyi seçeneğiniz lavanta yağı kullanmaktır.
Lavanta esansiyel yağı , akne gibi cilt sorunlarını tedavi eden antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikler içerir. Topikal uygulamanın yanı sıra bu yağ, stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olmak için aromaterapide de kullanılabilir .
Sizin de deneyimlemiş olabileceğiniz gibi, aşırı stresli ve endişeli olduğunuzda cildiniz sivilcelere daha yatkındır.
NASIL KULLANMALI? 
Tüm uçucu yağlar bir taşıyıcı yağ ile karıştırılarak kullanılmalıdır. 
Bir kaç damla lavanta yağını, bir kaç damla zeytinyağı, jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırın.
Erkekler pratikliği sever, bunun için her iki yağdan da bir kaç damla alarak avuç içinizde karıştırabilirsiniz. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? En ideal erkek yüz bakımı nasıl yapılır?
Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, erkeklerin uğraştığı en yaygın cilt sorunlarından biri jilet yanığıdır. 
Yüzünüzde kırmızımsı bir kızarıklık fark ettiğinizde ve tıraştan hemen sonra rahatsızlık hissettiğinizde ya da biraz sonra rahatsızlık hissettiğinizde bunu yaşadığınızı anlayacaksınız.
Önemsiz gibi görünse de, jilet yanıkları aslında kaşıntıya, yanma hissine veya ciltte hassasiyete neden olabilir. Bu belirtiler sizi gün boyunca rahatsız edebilir ve huzursuz edebilir. 
Jilet yanığı rahatsızlığını hafifletmenize yardımcı olması için sardunya esansiyel yağına güvenebilirsiniz.
Yorgun cildinize doğal çare! Limon, limon yağı ya da limon özleri gözeneklerinizi açacak, içerdiği C vitaminiyle daha aydınlık bir cilt sağlayacak.
NASIL UYGULANIR? 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler