Estetikte her yeni trendi takip etmek mutsuz edebilir – CNN Türk

Ağustos 27, 2022 0 Yazar: admin

25.08.2022 10:23

Son dönemlerde estetik dünyasında ameliyatsız ya da cerrahi yöntemle pek çok farklı uygulama öne çıkmaktadır. Her yaştan kadın ve erkek bu yeni uygulamalara ilgi göstermektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her insanın yüz ve cilt yapısının farklı olduğudur.
Her yüzün belli özellikleri bulunmaktadır. Estetik uygulamalarda bakış açısı ve doğru yönelim önemlidir. Her yüzün kendi özelliklerine ve zaman içinde ortaya çıkmış problemlere yönelik kişisel çözümler üretilmesi gerekmektedir. Böylece çok daha ideal, doğal ve karakteristik sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Estetik uygulamalarda yaşam tarzı, meslek, beslenme tarzı gibi pek çok parametre yöntem seçiminde çok önemlidir.
– Bazı kişilerde yüz bölgesi simetrisinde bozukluk olabilir. Yüzün sol ve sağ yarısı arasındaki simetri çekici bir yüzdeki belirleyici faktörlerin en başında gelir. Simetrik yüz bilinçaltında güçlü bir genetik altyapı mesajı verir. Bu nedenle simetri karşı cinste çekicilik hissi yaratır. Yüzde asimetriye yol açan çöküklükler dolgularla eşitlenebilir. Yüzde bazı kasların aşırı veya az çekişi ile yüzde simetri bozuklukları çıkabilir. Özellikle en sık rastlanan asimetrik gülüş veya ağızda eğrilik, göz kapağı düşüklüğü/eşitsizliği gibi yüzdeki birçok asimetriler ileri düzey botoks işlemleri ile düzeltilebilir. Bunların hepsi bütünün parçalarıdır. Ek olarak cilt yüzeyine yönelik canlılığı, parlaklığı artırmayı sağlayan işlemler uygulanabilmektedir. Bu şekilde yüze dair ne varsa kişiye özel olan eksiklikleri gidermeye yönelik işlemlerle yüz çok daha dinamik, doğal ve genç görünecektir.
Son dönemlerde popüler olan uygulamalardan biri de özel ipler kullanılarak yapılan yüz gençleştirme işlemleridir. Bunlar farklı isimler ve konseptlerle sunulmaktadır. Ancak kişinin cilt yapısı, yaşı mutlaka dikkat alınmalıdır. Çok erken yaşlarda bu işlemlerin yapılması ileride farklı sorunlara yol açabilmektedir. Ya da bir kişiye fayda sağlayan bir gençleştirme işlemi bir başkasında farklı bir görünüme neden olabilir.
Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company. All Rights Reserved.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler