Ev yapımı en etkili cilt bakım kürü! – Posta

Ağustos 5, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizin her zaman aydınlık ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız bakım yapmayı asla ihmal etmemelisiniz. Evde yapacağınız doğal cilt bakım kürleriyle cildinizi koruyabilir ve derinlemesine bir bakım yapabilirsiniz. Bakımlı olmak için pahalı kremler ve maskeler kullanmak zorunda değilsiniz. Evde bulunan doğal malzemeler ile cildiniz için harikalar yaratabilirsiniz.
1-CİLDİNİZİ MADEN SUYU İLE TEMİZLEYİN
Cildiniz için doğal bir temizleyici arıyorsanız maden suyu bunun için harika olabilir. Cildinize bakım maskelerini uygulamadan önce derinlemesine cilt temizliği yapmanız gerekir. Hemen hemen herkesin evinde bulunan maden suyu ile cildinizi yıkayabilirsiniz ya da bir pamuk yardımıyla cildinizi silebilirsiniz.
Cildinizi temizledikten sonra ölü derilerden arındırmak için peeling uygulaması yapmanız gerekir. Evde doğal peeling uygulaması denildiğinde akla ilk olarak kahve telvesi geliyor. Kahvenin içerisinde yüksek miktarda kafein bulunur. Kafein, vücut ve cildi canlandırmak için çok etkilidir.
Kahve peelingi cildi ölü derilerden arındırırken cildi canlandırır ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Kahve telvesini temiz cildinize nazikçe sürün ve masaj yaparak ovalayın. Ardından ılık su ile durulayın.
Cildinizdeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için yaş maya maskesi yapabilirsiniz. Maya, maske şeklinde cilde uygulandığında cildi gerer ve sıkılaştırır.
Ayrıca gözenekleri temizleyerek genişlemesini önler. Maya maskesi hem cildin erken yaşlanmasını önler hem de cildinizdeki akne ve lekeleri geçirir.
Genç ciltlerde 15 günde 1, yaş almış ciltlerde haftada 1 uygulanan maya maskesini evde çok kolay yapabilirsiniz.
Maya maskesini yapmak için;
Kusursuz bir cildin en önemli adımı cildi nemlendirmek. Evde doğal nemlendiriciler yaparak cildinizi neme doyurabilirsiniz.
Cildinizi nemlendirmek için zeytinyağının gücünden faydalanabilirsiniz. Zeytinyağı en güçlü bir nemlendirici özelliğine sahip doğal bir yağdır. Kuru ve karma ciltler zeytinyağını nemlendirici olarak rahatlıkla kullanabilirler.
Zeytinyağı E vitamini içerir ve E vitamini cildin gençleşmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Zeytinyağı ciltteki pul pul dökülmeleri, kızarıklığı ve tahrişi de engeller.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler