Evde cilt bakımı için 5 pratik yöntem! – Posta

Temmuz 16, 2022 0 Yazar: admin

Kusursuz ve pürüzsüz cildin sırrı doğru bakım uygulamalarından geçiyor. Cildinizin her zaman sağlıklı olmasını istiyorsanız bakımını yapmalı ve gereken özeni göstermelisiniz. Cildinize evinizde kolayca bakım yapabilirsiniz. “Evde cilt bakımı nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arıyorsanız bu adımları takip edin.
1.ADIM: CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN
Cilt bakımının birinci kuralı cildin temizlenmesidir. Evde cilt bakımı yaparken ilk olarak cildinizi temizlemeniz gerekir.
Cildinizi temizlerken cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi yıkamalısınız. Gün içinde yapılan makyajı, akşamları mutlaka temizlemelisiniz.
Cildinizi sadece jel ya da köpük yardımıyla temizlemek yeterli gelmeyebilir. Cildinize temizleme işlemi yaptıktan sonra cildinizi bir tonik yardımıyla tamamen arındırmalısınız.
Tonik kullandığınızda cilt gözenekleri, makyaj kalıntıları ve yağlar tamamen temizlenmiş olur. Tonik kullanarak sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin de önüne geçebilirsiniz.
Sağlıklı ve parlak bir cilt için cildinizin nem dengesini korumaya özen göstermeniz gerekir.
Mevsim geçişleri, ısı değişimleri, cildin kurumasına ve nem ihtiyacının artmasına sebep olur. Cildinizi temizledikten ve arındırdıktan sonra mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici kremle cildinizi nemlendirmelisiniz.
Ayrıca gün içerisinde bol su tüketmeye de özen göstermelisiniz. Su, cilt için doğal bir nemlendirici görevi görür. Cilt bariyerini güçlendirir cildi dış etkenlerden korur.
Cildinizi düzenli olarak temizleyin, arındırın ve nemlendirin. Tüm bu aşamalardan sonra, cilde vitamin, mineral ve gıda takviyesi yapmanın en güzel yolu maske kullanmaktan geçiyor.
Evde çeşit çeşit faydalı ürünlerle aydınlatıcı, temizleyici, sivilce giderici, kırışıklık giderici pek çok farklı maske yapabilirsiniz.
Sadece yaz aylarında değil her mevsim cildinizi güneşten koruyun. Güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmak için, evden çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu ürünler kullanmalısınız.
Güneş koruyucu kremleri güç içerisinde tazeleyerek cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı daha güçlü hale getirebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source