Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Doğal ve kolay cilt bakımı – N Gazete

Eylül 19, 2022 0 Yazar: admin

Evde kendi imkanlarınızla başarılı bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Biraz özen ile cildinize yoğun bakım yapın. Cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesini, beslenmesini ve yoğun olarak nemlendirilmesini içeren bir süreçtir…
Evde kendi imkanlarınızla başarılı bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Biraz özen ile cildinize yoğun bakım yapın. Cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesini, beslenmesini ve yoğun olarak nemlendirilmesini içeren bir süreçtir. Günlük cilt bakım rutininizin yanı sıra evde cilt bakımı nasıl yapılır merak ediyorsanız, bu hafta sonu kendinizi şımartarak cildinize evde harika bir bakım sunabilirsiniz. Evde cilt bakımı nasıl yapılır ile ilgili tüm ayrıntıları posta.com.tr okurları için derledik.
Bu hafta sonu güzellik uykunuzdan uyandıktan sonra cildiniz için evde harika bir bakım seansı hazırlayabilirsiniz. Evde cilt bakımı nasıl yapılır?
Kendinizi için evde cilt bakım seansı düzenleyerek hem ruhunuzu hem de cildinizi şımartabilirsiniz.
EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?
Evde cilt bakımı yapmak kolaydır ancak profesyonel bir bakım istiyorsanız bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekecektir.
İşte evde cilt bakımı yapmanın yolları ve işinize yarayacak güçlü maske tarifleri…
EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR
İLK ADIM: Cildin derinlemesine temizlenmesi
Evde cilt bakımına güzel ılık bir banyo ile başlamak, gözenekleri tıkayan ölü derilerin yumuşamasını sağlayacağı için oldukça önemlidir.
Duş sonrası cildinize peeling yapın ve ölü hürcreleri arındırın.
Peeling sonrası temizlik çok önemlidir. Peeling sonrası klasik yüz temizleme köpüğü ya da jelinizi kullanarak cildinizi en az 1 dakika boyunca narince temizleyin.
İyi bir temizliğin son aşaması ise misel sudur. Tonikler ve misel su, cildinizde kalan temizleyici kalıntılarını temizlemenin ötesinde cildinizi bir sonraki adıma hazırlar.

2. ADIM: Cildin derinlemesine beslenmesi
Cildinizi güzelce temizledikten ve ölü hücrelerden arındırdıktan sonra artık cildiniz derinlemesine beslenmeye hazırdır. Evde cilt bakımının en önemli aşaması cildin yoğun olarak beslenmesidir.
Nasıl yapılır?
EVDE CİLT BAKIMI MASKELERİ
Mineral deposu, besleyici ve yenileyici maske
Pürüzsüz bir macun oluşturmak için tüm malzemeleri karıştırın, yüzünüze ve boynunuza hafifçe masaj yapın ve ılık suyla durulamadan önce 20 dakika bekletin.
Kuru cildi dengelemenin en iyi yolu doğru gıdalar ve nemdir. Bu canlandırıcı bahar maskesi cildinizi içten nemlendirecek. Sakinleştirici etkiler için karışıma birkaç damla lavanta esansiyel yağı ekleyin. Lavanta muhtemelen en iyi bilinen uçucu yağdır; kendine özgü kokusu sinir sistemini gevşetmeye yardımcı olabilir ve özellikle huzursuzluk, sinirlilik ve uykusuzluk semptomlarının giderilmesinde faydalıdır
Sivilce karşıtı pürüzsüzleştirici maske
Basitçe karıştırın, belirli bölgelere uygulayın (ellerinizi korumak için eldiven giyin) ve durulamadan önce 3 dakika bekletin. Sonuçları görmek için beş hafta boyunca haftada en az iki kez tekrarlayın.
Derinlemesine nemlendiren maske
Bir kasedeki büyük bir parıltı gibi, kulağa hoş gelen bu yüz maskesi hindistancevizi yağından derinlemesine nemlendirme sağlar, bal ile cildinize bir miktar antioksidan verir ve lavanta yağı ile kızarıklığı yatıştırır. Karıştırın ve evde en iyi spa deneyimi için yüzünüzde 20 dakika bekletin. Hindistan cevizi yağı gözenekleri tıkar, bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizi iyice arındırın.
EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR
3. ADIM: Nemlendirme
Cildiniz için güzel bir maskenin ardından klasik bir temizlik ve nemlendirme gerekecektir.
Cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirmek, hafif nemli cilde uygulayacağınız hyalüronik asit serumu ya da bir kaç damla gliserin harikalar yaratacaktır.
Cilt nemlendirme için yüz için uygun klasik bir nemlendirici kullanabilir ya da yoğun nem sağlayan zeytinyağını cildinize sürerek orada bırakabilirsiniz.
4. ADIM: Cilt masajı
Yoğun bir cilt bakımının olmazsa olmazı doğru yapılan bir cilt masajıdır. Cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırır ve cildin beslenmesini sağlar.
Cildiniz nemlendirmek için su bazlı çabuk emilen bir nemlendirici tercih ettiyseniz, masaj için besleyici ve gözenekleri tıkamayan doğal bir yağ kullanabilirsiniz.

source