Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Evde cilt bakımı yapmanın ipuçları nelerdir? – Posta

Ağustos 13, 2022 0 Yazar: admin

Stres, çevresel faktörler, iş telaşı, kötü beslenme alışkanlığı, yorgunluk cildi kötü etkileyen faktörler arasında yer alıyor.
Cilt sağlığını koruyabilmek için evde düzenli olarak cilt bakımı yapmak gerekiyor. Evde cilt bakımı yapmak sandığınız kadar zor değil. Bu adımları takip ederek evde kolayca bakım yapabilirsiniz.
İşte evde cilt bakım aşamaları
CİLDİ TEMİZLEYEREK BAŞLAYIN!
Cilt bakımın ilk kuralı cildi derinlemesine temizler. Gün içerisinde cildiniz yağ ve kirler birikir. Tüm bunlardan cildi arındırmak için cilt temizliği yapmak gerekir.
Cilt tipine uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi temizleyin. Cilt temizliğini sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yapın.
Nemlendirici özelliği bulunan cilt temizleme ürünleri cildin kendini koruma etkisini artırır. Eğer kuru bir cildiniz varsa nemlendirici özelliği olan temizleyicileri tercih edebilirsiniz.
Cildin yağ ve kirden arınması için sadece cilt temizleyicilerle temizlemek yeterli gelmez. Cildi derinlemesine arındırmak için tonik ya da toner denilen ürünleri kullanmak gerekir. Genellikle yağlı ve karma ciltler için tavsiye edilir.
Tonik losyonlar cildin rahatlamasına yardımcı olurken yüzündeki makyaj kalıntılarını da tamamen ortadan kaldırır. Yağlı ve akneye eğilimi olan bir cildin var ise matlaştırıcı etkili tonikler bulunuyor.
Tonik ya da toner denilen ürünleri bir pamuğun üzerine dökün. Daha sonra cildinizi silin. Böylece daha sıkı gözeneklere sahip olun.
Hücrelerin yenilenmesi ve cildin tazelenmesi için ölü hücrelerden cildi arındırmak gerekir. Ölü hücrelerden cildi arındırmanın en basit yolu peeling yapmak. Düzenli olarak peeling yaparak kusursuz bir cilt elde etmeniz mümkün.
Haftada 1 ya da 2 kez peeling yaparak cildi tazeleyebilirsiniz. Ancak peeling yaparken cildi tahriş edecek sert hareketlerden uzak durmanız gerekir.
Cildinin her daim nemli kalması cilt sağlığını desteklemenin en etkili yollarından biri.
Mevsim geçişleri ile oluşan ısı değişimleri cildin kurumasına neden olabilir. Bu da ekstra bir nem desteğine ihtiyaç var demektir. Cildi temizledikten sonra yine cilt tipine uygun bir nemlendirici yardımıyla nemlendirin.
Cildinizi evde salatalık, yoğurt, bal gibi ürünlerle de nemlendirebilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde bol miktarda su içerek cildin nem dengesini koruyabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler