Evde Doğal Sivilce Maskesi Yapımı

Evde Doğal Sivilce Maskesi Yapımı

Haziran 25, 2020 0 Yazar: admin

Sivilceler İçin Evde Yapılan Maskeler

Evde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz maskeler yardımıyla sivilceler ve sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Çeşitli kimyasalları barındıran kozmetik ürünler yerine doğal sivilce maskelerini kullanarak kısa zaman içinde sivilce sorunundan kurtulabilirsiniz.

Bitkisel sivilce tedavisinde elma sirkesi, limon, bal ve daha bir çok doğal malzeme kullanılmaktadır. Cilt yapınıza uygun sivilce maskesini tercih ederek düzenli kullanmaya başlayabilirsiniz. Cildinizin aşırı yağlı olması nedeniyle sivilce sorunu yaşıyorsanız, yağ oranını dengeleyici maskeler de hazırlayabilirsiniz.

Sivilceler daha çok yağlı ciltlerde sorun yaratacak boyutlara ulaşmaktadır. Cilt gözeneklerinin kir ve yağdan dolayı yıkanması ve bakteri üretmesiyle sivilce sorunu baş gösterir. Kuru ciltler, sivilce bakımından daha şanslıdır. Etkili bir sivilce tedavisi sonrasında cildinizde sivilce izleri kalabilir. Bu izler kimi zaman kalıcı izlere dönüşebilmektedir. İltihaplı sivilcelerin patlatılması, kalıcı sivilce izlerinin başlıca sebeplerindendir. Sivilcelerinizi patlatmak yerine doğal maskeler yada doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanarak sivilceleri kurutma yoluna gitmelisiniz.

Sivilceler İçin Bal Maskesi Tarifi

Sivilceler İçin Bal Maskesi Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi
  • 1 tatlı kaşığı tarçın

Malzemeleri bir araya getirip macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Ardından karışımı yüz bölgesine eşit miktarda sürdükten sonra 30 dakika uzanarak bekleyin. Sürenin sonunda ılık su yardımıyla cildinizi maskeden yıkayarak arındırın. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinize günlük nemlendirici kreminizi sürmeyi unutmamalısınız. Sivilceler için bal maskesi tarifini haftada 2 kere düzenli olarak kullanabilir ve sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

sivilce için aspirin maskesi

Aspirinli Sivilce Maskesi

  • 4 adet aspirin
  • 1 çay kaşığı su
  • Yarım çay kaşığı jojoba yağı

Aspirinleri ezip toz haline getirin ve 1 çay kaşığı su ile karıştırın. Ardından jojoba yağını da ilave edip cildinize bu karışımı sürün. 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak tekrarlayabilirsiniz. Uygulama sonrasında nemlendirici kreminizi kullanmayı unutmayın.

Sivilceler İçin Havuç Maskesi

Sivilceler İçin Havuç Maskesi

  • Yarım kilo havuç
  • Un

Havuçları soyup rendeleyin ve mikserden geçirip krem kıvamına getirin. Maske kıvamına gelene kadar un ilave edip karıştırın ve cildinize sürün. Maskeyi 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlanabilir.

Sivilceler İçin Bal ve Limon Suyu

Sivilceler İçin Bal ve Limon Suyu

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Limon suyu ve balı karıştırıp sivilcelerin bulunduğu bölgeye sürün. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayıp maskeden arındırın. Maskeyi kullandıktan sonra nemlendirici kreminizi kullanmayı unutmayın. Haftada 2 kere tekrarlandığında sivilceleri giderici etkiler gösterir.

Linkler