Evde Doğal Yüz Kremi Yapımı

Evde Doğal Yüz Kremi Yapımı

Haziran 15, 2020 0 Yazar: admin

Evde yüz kremi yapımı

Evde yüz için nemlendirici krem yapımında, elimizin altında çoğu zaman yer alan basit ve kolay ulaşılabilir malzemelerden yararlanmak hem piyasada bulunan kimyasal katkılı kozmetik nemlendiricilerden çok daha faydalı bir ürün elde etmek adına hem de evde yüz kremi yapımı yöntemlerini öğrendikten sonra evde el kremi nasıl yapılır ya da evde botoks kremi nasıl yapılır gibi daha uğraş gerektirici ürünlerin yapımını araştırma durumumuz ortaya çıkmaktadır.

Evde nemlendirici yüz kremi nasıl yapılır?

Evde yüz kremi yapımı yöntemleri denenirken, mutlaka internetteki kadınsal içerikli sitelerden ya da bu işle uğraşan kişilerin blog sitelerine girerek fikir edinmek gerekmektedir.

Edineceğiniz bu fikirler işinizi çok kolaylaştırabileceği gibi her şeyden önce doğru içerikleri bulabilmenize yardımcı olacaktır. Evde doğal yüz kremi nasıl yapılır konusunda en çok denenen iki krem tarifleri ve malzeme listesi ise şöyledir;

Evde Krem Yapımı

  • Bepanthen kullanılarak yapılan doğal krem

Malzemeler

  • Bir yemek kaşığı kakao yağı
  • Bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı
  • Bir yemek kaşığı badem yağı
  • Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Evde Hazırlanan Doğal Krem

Hazırlanışı

İlk olarak elinizdeki kakao yağını bir tabağa döktükten sonra, daha büyük bir tabağın içine sıcak su doldurarak kakao yağının olduğu tabağı bu tabağın içine oturtmalısınız. Kakao yağı eridikten sonra diğer yağları da malzemenin içine ekleyip en son Bepanthen kremden de bir miktar eklemelisiniz.

Tüm bu işlemler sırasında kakao yağı donarsa, ilk başta yaptığınız sıcak suyun içerisine bu tabağı koyma durumunu tekrarlayabilirsiniz. Tüm malzeme eriyik hale geldikten sonra yirmi dakikalık bir soğuma süreci geçirmelisiniz. En son malzeme ılık hale geldiğinde buzdolabına koyup donana kadar beklettikten sonra donmuş hale geldiğinde artık kreminiz hazır halde demektir.

krem

Evde Yapılacak Krem Çeşitleri

  • Shea yağı kullanılarak yapılan doğal krem

Malzemeler

  • Bir çay kaşığı lavanta yağı
  • Bir yemek kaşığı buğday yağı
  • Bir yemek kaşığı shea yağı
  • Bir yemek kaşığı avokado yağı
evde-yuz-kremi-yapimi

Hazırlanışı

İlk olarak shea yapını eriterek malzemelerin hazırlanma aşamasına geçmeniz gerekmektedir. Diğer tüm malzemelerim de eriyik hale gelen bu yağın içerisine kattıktan sonra, tüm malzemeleri iyice karıştırarak iyice birbirine geçmesini sağlayın.

Bir kaç dakika ısıttıktan sonra yine ılıklaşma sürecine bıraktığınız malzemeler tam olarak ılıyınca buzdolabına kaldırıp katılaşmasını bekleyin. Katılaşan malzemeyi bir cam kavanoza aktarıp bitene kadar doğal bir ürün olarak kullanabilirsiniz.

Linkler