Evde gözenekleri sıkılaştıran yöntem! – Posta

Eylül 15, 2022 0 Yazar: admin

Gözenekler cildin nefes almasını sağlar. Gözenekler yeteri kadar temizlenmediğinde ve tıkandığında sivilce, akne ve siyah nokta gibi istenmeyen cilt problemleri ortaya çıkar.
Her zaman diri ve sıkı bir cilde sahip olmak için evde gözenek bakımı yapmak gerekir. Pratik gözenek bakımının aşamaları için bu yazımıza mutlaka bir göz atın.
CİLDİ ARINDIRIN
Gözenek bakımının ilk aşamasında cildi ölü hücrelerden arındırmak yer alıyor. Genişleyen ve sıkılığını kaybeden cilt zamanla sağlıksız görünür. Bu sağlıksız görüntüden kurtulmak ve cildin eski canlılığını kazanması için gözeneklerin nefes almasını sağlamak gerekir.
Peeling yaparak cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 kez yapacağınız peelingler sayesinde gözeneklerine bakım yapabilirsiniz.
Gözeneklerinizin her zaman sıkı ve temiz görünmesini istiyorsanız tonik uygulamanız gerekir. Cildi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmanın en kolay yolu tonik kullanmak.
Sabah ve akşam temiz cilde uygulanan tonik cildi rahatlatırken aynı zamanda sıkılaşmasını sağlar. Gözeneklerde yağ ve kir birikmesini engeller. Bu sebeple cilt tipinize uygun bir toniği kullanmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir.
Limon müthiş bir C vitamini kaynağı olarak bilinir. Evde doğal bakım denildiğinde akıllara ilk limon gelir. Limon suyu gözenekleri sıkılaştırmak ve cilt problemlerini gidermek için kullanılabilir.
Limon suyu cildi tamamen temizleyerek mikroplardan arınmasını sağlar. Ciltte yağ ve kir birikmesini engeller. Ancak limon suyu kullanırken dikkatli olmak gerekir. Eğer hassas bir cildiniz varsa limon suyunu saf su ile karıştırarak cildinize uygulamanız önerilir.
Maden suyu içerisinde bulunan mineraller sayesinde cilt sağlığı açısından büyük önem taşır. Maden suyu gözenekleri sıkılaştırır. Cildin aydınlık ve parlak görünmesine yardımcı olur.
Gözeneklerin sıkılaşması için bir maden suyunun gazı alındıktan sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Ayrıca bir diğer uygula yöntemi de maden suyunu buz kalıplarına dökerek dondurmak ve daha sonra bu buz kalıplarını sıkılaşmasını istediğiniz bölgeye uygulamaktır.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source