Farkında olmadan yapılan 5 kişisel bakım hatası – Posta

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Cilt bakımı yapmayı her birimiz çok seviyoruz ancak bu bakımları doğru yaptığımızdan emin olamıyoruz. Farkında olmadan yapılan cilt bakımı hatalarını sizler için derledik.
1-CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİ YANLIŞ SIRAYLA KULLANMAK
Cildinize bakım yaparken kendi cilt tipinize en uygun ürünü seçmeniz büyük önem taşır. Kullandığınız ürünlerin cildinize uygunluğu kadar bu ürünleri doğru sıra ile kullanmak da önemlidir. Cilt bakım ürünlerinizin etkili olmasını istiyorsanız mutlaka sıralamaya uygun olarak kullanmalısınız.
Önce cildinizi arındırmalı ardından tonik ile cildinizi silmelisiniz. Bu işlemler bittikten sonra sıkılaştırıcı bir maske kullanmalısınız. Maskeyi cildinizden çıkardıktan sonra serum ve nemlendirici uygulamasına geçmeniz gerekir. Cildinize doğru bakım yapmak istiyorsanız bu sıralamadan yararlanabilirsiniz.
Göz altında oluşan morluklardan ve şişkinlikten kurtulmak için göz altı maskeleri çok sık tercih edilir. Genellik bu ürünler kısa sürede gözle görülür sonuçlar alabileceğinizi söyler. Fakat çoğumuz göz altına uygulama yaparken bu ürünleri yanlış kullanıyoruz. Maskeyi gözün hemen altına yerleştirmek kızarıklık ve tahrişe neden olabiliyor. Eğer hassas bir cildiniz varsa geri dönülemeyen zararlar ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple bu ürünleri kullanırken ekstra dikkatli davranmak gerekiyor.
Gün içerisinde daha iyi görünmek için makyaj yapmak çok keyifli olabiliyor. Ancak eve döndüğünüzde makyajı temizlemek bazen zor gelebiliyor. Duru, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız asla makyajınızı çıkarmadan yatmamanız gerekir.
Cilt tipinize uygun bir makyaj temizleyici ve pamuk yardımıyla makyajınızı sildikten sonra cildinizi tüm makyaj kalıntılarından arındırmalısınız. Makyajdan arınmayan bir cilt zamanla tıkanmış gözeneklere ve cilt sorunlarına sebep olur.
Cilt temizliği yapılmadan önce mutlaka cildinize en uygun ürünü seçmeniz gerekir. Kuru, yağlı ve hassas ciltler için ayrı ayrı cilt bakım ürünleri bulunur. Kendinize en uygun ürünü seçebilmek için önce cildinizi iyi tanımalısınız. Cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Yanlış ve size uygun olmayan cilt bakım ürünleri kullanmak cildinizin lekelenmesine akne ve sivilce oluşmasına sebep olur.
 Bazen saçlarınızı yıkamaya üşenirsiniz ve kirli görüntüyü ortadan kaldırmak için kuru şampuanlara yönelirsiniz. Kuru şampuanlar size geçici olarak çözüm saçlar ancak çok sık kullanıldığında saç diplerine ve saç derisine zarar verir. Hatta bazen saç dökülmelerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple kuru şampuan tercih etmek yerine saçlarınızı düzenli olarak yıkamalısınız.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler