Faydalı diye kullanıyoruz! Sakın yüzünüze sürmeyin – Cilt Bakımı Haberleri – Sabah

Temmuz 20, 2022 0 Yazar: admin

Cildiniz için öncelikle yapılması gerekenlerin başında doğru bir temizleme rutinini uygulamak geliyor. Bir dermatolog uzmanlığında da sorunlarınızı danışarak bu süreci uygun bir tedavi yöntemiyle atlatabilirsiniz. Fakat doğal olduğunu düşünerek kullandığınız birçok ürün, aslında beklemediğiniz lekelenmelerle karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. İşte yararlı sandığınız o ürünler…

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Son günlerde ciltte oluşturduğu nemlendirme kapasitesi sayesinde hindistan cevizi yağı, favori doğal ürünler arasında bulunuyor. Fakat her ne kadar iltihap karşıtı özellikleri olsa da doğru oranda kulllanılmadığında lekelenmelere neden olabilir. Ciltte gözeneklerin tıkanmasına, akneye neden olabilir. Bu nedenle öncelikle bir nemlendirici olarak değil ama makyaj temizleyici ve saç kremi olarak kullanabilirsiniz.

VAZELİN
Vazelin, birçok noktada hayat kolaylaştıran en önemli buluşlardan biri. Yağlı dokusu nedeniyle cildi yumuşattığı ve nemlendirdiğine inanılmsa da aslında gözeneklerinizin tıkanmasına ve nemlendirmek yerine hava almasını engellemesine neden olabiliyor. Bu nedenle bakım rutininizden çıkarmanızda fayda bulunuyor.

KAKAO YAĞI
Kakao yağı, her ne kadar güzel koksa da cildinizi koruduğunu düşündüğünüz bu ürün, gözeneneklerinizde tıkanmaya sebep olur. Cilt bir kez tıkandığında sivilcenin oluşum riski büyük oranda artar ve kakao yağının düzensiz ve fazla kullanımı, kararmalara neden olur. Bunu önlemek için ise doğal ürün kullanımında dikkatli olmakta fayda var.

ALKOL BAZLI TEMİZLEYİCİ
Bu nedenle cildinizi temizlemek istiyorsunuz çünkü bunun iyi bir cilt bakımı adımı olduğunu düşünüyorsunuz ancak cildin doğal nem bariyerini sıyıran etanol, izopropil alkol, metanol ve benzil alkol gibi alkol bazlı ürünlerden uzak durmalısınız.

KALIP SABUNLAR
Geleneksel kalıp sabunlar cildinize zarar verir ve yüksek PH’ı nedeniyle cildinizin tüm nemini alır. Özel bir yüz şekillendirici temizleyici kullanmanız gerekiyorsa veya kullanmanız gerekiyorsa, nemlendirici kalıp sabuna sahip olmalısınız.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler