Fotoğraflarda Filtre Gerektirmeden Pürüzsüzlüğü Yakalamak İçin Cilt Lekelerini Giderici 7 Bakım Önerisi – Onedio

Kasım 4, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekeleri çoğu zaman herhangi bir hastalığın belirtisi olmayabilir fakat aynaya baktığımızda bizi rahatsız edebilir. Bu kusurları yok etmek için sıralayacağımız bakım önerilerini uygulayarak siz de daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Fotoğraf çekerken filtreye ihtiyaç duymak istemiyorsanız bu içeriğimizi favorilere eklemeyi unutmayın!
Sağlığımız için bol su içmemiz gerektiğini herkes söyler. Fakat suyun cildimiz üzerine öyle büyük etkileri var ki, saymakla asla bitmez. Cilt rengimizi eşitler, lekeleri azaltır, sıkılaşmasını sağlar, nemli tutar, parlak gösterir ve en önemlisi sağlıklı bir görünüm kazanırız.
Limon ve yoğurdu sadece kek yapmak için kullanmayın! Her evde bulunan malzemelerle uygulaması çok kolay olan limonlu yoğurt maskesi cildiniz için hayat kurtarıcı bir karışım. Limonda bulunan C vitamini ve sitrik asit, yüzümüzdeki koyu lekelerin aydınlatılmasına yardımcı olur. Yoğurdun cildi temizleme özelliği ile birleşince ortaya çok pratik bir bakım önerisi olarak çıkıyor.
Pamuk yardımıyla yüzünüzü süt ile temizlemek cildinizi oldukça ferahlatacaktır. Sütün yağlı olmasına özen gösterin. Hatta sütü cildinize biraz soğukken düzenli olarak uygulayın ve sonucu görün!
Aloe vera bitkisi ile yüzünüze hafifçe masaj uygulayarak cilt tonunuzu eşitleyebilir ve lekelere veda edebilirsiniz. Bulabilirseniz Aloe Vera bitkisini alıp kesin ve yüzünüze uygulayın. Aloe Vera, vücudumuzda bulunan aminoasitlerin %90’ını içerir ve A, B, C ve E vitaminleri bulunur. Özellikle güneş yanıkları için en ideal bitki diyebiliriz!
Cildinizin herhangi bir yerindeki lekelerden kurtulmak için düzenli olarak domates maskelerini kullanabilirsiniz. Çiğ olarak da tüketmenizi tavsiye ederiz. Bir adet domatesin suyuna bir çorba kaşığı bal ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze nazikçe uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir cilde merhaba deyin!
Cilt lekelerini azaltmak için önce ölü deriden kurtulmanız gerekiyor. Bunun için hazırlayacağınız karışımda tatlı badem yağı-şeker-bal üçlüsünü karıştırın. Ölçüye dikkat edin, yağ için bir ölçü kullanıyorsanız şekeri iki katı olarak ekleyin. Vücudunuzun her yerine uygulayabilirsiniz ama haftada 2 kez kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü şeker cildi biraz çizebilir, bu yüzden dikkatli olun.
Biz de ilk duyduğumuzda çok şaşırmıştık ama araştırmalarımız sonucu kırmızı soğanın cilt için birçok faydasını öğrendik. Kırmızı soğan özü, piyasada bulunan bazı cilt ve yara izi kremlerinin bir bileşenidir. Araştırmalar , kırmızı soğanın kuru kabuğunun cildi etkili bir şekilde aydınlatabildiğini bulmuştur.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler