FRAKSİYONEL KARBONDİOKSİT LAZERLE TEDAVİ VE ESTETİK BİR ARADA | Sungurlu Haberleri – Sungurlu Televizyonu

Ekim 6, 2022 0 Yazar: admin

Çorum Özel Hastanesi Cildiye (Dermatoloji) Uzmanı Uzm. Dr. İnci ÖZER, hastanede kullanılmakta olan ve yeni bir teknoloji olan Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cihazı hakkında bilgiler verdi.
Uzman Doktor ÖZER; kullanım alanlarının oldukça geniş olduğu ve hastaların tedavilerinde yüksek oranda olumlu sonuç alınan cihaz ile ilgili olarak şunları söyledi;
Cilt gençleştirmede kullanılan Karbondioksit lazerler, tüm cilt yüzeyini etkileyen konvansiyonel Karbondioksit lazerlerin aksine, ciltte mikroskobik kolonlar açarlar. Bu kolonlar çok ince kanallardır. Bu bölgelerdeki esas hedef şudur; yeni kolajen, kan damarları, kreatinositler gibi su içeren yapılar seçici termal hasara uğrarlar. Termal hasar oluşan bölgenin hemen yanındaki hasar görmemiş bölgelerdeki canlı hücreler hasarlı alana göç ederek buradaki onarım mekanizmasını uyarır.
Böylece cilt altında yeni kolajen üretimi başlar. Yeni jenerasyon Fraksiyonel Karbondioksit lazerlerin en büyük özelliği cildin üst yüzeyine hasar vermeden işlevlerini cildin altında gerçekleştirmeleridir. Böylece cildin üst yüzeyinde çok daha hızlı bir iyileşme oluşur ve kişiler sosyal hayatlarına kısa süre içinde dönebilirler. Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cihazının kullanım yerleri şu şekildedir;
Kullanım Alanları;
Sungurlu Televizyonu bir Hazinedar Reklam markasıdır. Sitede paylaşılan içerikler izinsiz kopyalanamaz, değiştirilemez ve kullanılamaz.
Bize Ulaşın: iletisim@sungurlu.tv
© Hazinedar Reklam – 2012 – 2022

source

Linkler