Geçmeyen cilt lekeleri için formül! Tüm lekeleri yok eden 10 doğal adım – Posta

Temmuz 13, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekeleri oldukça yaygın bir problemdir ancak birçok kadın ciltteki bu kusurlar nedeniyle özgüven eksikliği yaşar. Bununla birlikte, lekeleri yönetmek için birçok tedavi mevcuttur, geçmeyen cilt lekeleri için formül oldukça basittir.
Bu doğal cilt bakım maskeleri sayesinde cilt lekelerinden kısa zamanda kurtulacaksınız.
Ciltteki lekeler için hem evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler hem de medikal estetik uygulamaları vardır ancak bundan önce cildinizin farkında olmalı ve lekelerin nedenlerini bilmelisiniz.

Cilt lekeleri, ciltteki her türlü leke, renk değişikliği, iz veya kusurdur.
Cilt lekelerinin bir çok nedeni olabilir ancak en yaygınları şöyledir;
Hiperpigmentasyon , cildin diğer bölgelerinden daha koyu görünen bir leke türüdür. Öyle yaygın ve genellikle zararsız. Hiperpigmentasyon, genetik faktörler, güneş hasarı veya akne izlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Çiller, bir kişinin gelişme eğilimini devralabileceği bir tür hiperpigmentasyondur. Güneş lekeleri veya “yaşlılık lekeleri” başka bir hiperpigmentasyon türüdür.
Cilt lekelerinin en yaygın nedeni güneştir. Ciltteki koyu lekeler, zamanla aşırı güneşe maruz kalmanın neden olduğu en yaygın lekedir. Bunun nedeni, güneş ışınlarının cilde rengini veren pigment olan melanin üretimini uyarmasıdır, ancak hormonal değişiklikler, ilaçlar ve diğer faktörler, yüzde veya vücutta lekelere neden olan melanositlere etki eder.
Yaşlılık izleri daha çok 40 yaşından sonra görülmeye başlasa da daha erken yaşlarda da ortaya çıkabilir. Aslında yaşlılık izlerinin de temel nedeni güneştir.  Vücudun en çok etkilenen bölgeleri eller, kollar, yüz ve boyundur
Sivilce lekeleri, her yaşta görülebilen sivilcelerin ardında bıraktıkları, uzun süre geçmeyen açıklı koyulu lekelerdir.
Aknenin neden olduğu lekeler veya koyu lekeler, kremler ve serumlar şeklinde mevcut olan pigment azaltıcı aktiflerle tedavi edilebilir.
Melazma yüzde, elmacık kemiklerine ve alına yakın olarak ortaya çıkan, hormonal değişikliklerle yakından bağlantılı olduğu için hamilelikte veya menopozda çok sık görülen koyu renkli bir alandır. Bu durumda, bu değişiklikler yüzün belirli kısımlarında daha koyu alanlar bırakan melanositleri tahriş eder. Bunlar genellikle kişi güneşe çok maruz kaldığında ortaya çıkar veya kötüleşir.

Geçmeyen cilt lekeleri için formül, doğal yöntemlerden ve medikal estetik uygulamalarından destek almaktır.
Günümüzde hızla uygulanabilen medikal estetik uygulamaları cilt lekelerini hızla geçirir ancak bununla birlikte cilt lekeleri için evde uygulayabileceğiniz bir çok etkili yöntem vardır.

Geçmeyen cilt lekeleri için formül doğanın kendisindedir. Özellikle bazı doğal malzemeler cildiniz yenilenmesine, lekelerin açılmasına ve pürüzsüz bir cilt elde etmenizde yardımcıdır.
Cilt lekeleri için doğal maskelerin 1 günde etki etmesini beklemeyin. Cildiniz gözlemleyerek en az 15-20 günlük periyodlarda uygulayın.
Cilt lekeleri için uygulayabileceğiniz en etkili maskeler;
Domatesler c vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için cildi iyileştirmek için en uygun olanlardır. Geçmeyen cilt lekeleri için formül olan domates suyu, sivilcelerin neden olduğu açık gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur ve domateslerde bulunan doğal büzücü özellikler, onu lekeleri temizlemek için ideal hale getirir. Ciltteki koyu lekeler söz konusu olduğunda, domateslerde bulunan yüksek likopen içeriği bu inatçı lekelerin hafifletilmesine yardımcı olur.
NASIL UYGULANMALI?
Bir domatesin suyuyla cildinize masaj yapın. 15 dakika kurumasını bekleyin ve ardından suyla yıkayın. İlk defa yapıyorsanız cildinizin aşırı derecede tepki vermemesi için 5 dakika bekletin,
15 gün boyunca bu rutini takip edin ve sonucu
Çoğunuz aloe vera’nın sivilceleri iyileştiren sihirli özelliklerini okumuş olmalısınız, ancak pek çok insan aloe veranın yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik eden ve lekeleri ve yara izlerini iyileştirmeye yardımcı olan polisakkaritler içerdiğini bilmiyor.
Lekeler için aloe vera maskesi:
Aloe vera bitkisinden bir yaprak alın ve elde edebileceğiniz tüm jeli çıkarın. Şimdi cildinize uygulayın ve kurumaya bırakın. 
Tamamen kuruduğunda suyla yıkayın. 
Bu doğal jeli bir ay boyunca uygulayın ve lekelerinizin gün geçtikçe hafiflediğini fark edeceksiniz.
Keçi sütü sabunu, düzenli kullanımda cilt iltihabının giderilmesinde yardımcı olabilir . Keçi sütünün içindeki yağ moleküllerinin varlığı nedeniyle güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.
Keçi sütü sabunu laktik asitler, vitaminler ve yüksek proteinler içerir. Bu , cildin aydınlanmasına, lekelerin giderilmesine ve daha yumuşak hissetmesine yardımcı olur.

En kolay bulunabilen yumurta sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda beyaz kısmı da cildin eşitlenmesine yardımcı olan ve en koyu lekeleri ve yara izlerini hafifleten doğal enzimler içerir.
Hücre yenileyen yumurta akı maskesi
Bir yumurta alın ve beyaz kısmı sarısından ayırın. Şimdi yumurta beyazını parmaklarınızla veya fırçayla sürün ve kurumasını bekleyin. 
Tamamen kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın. Bir ay boyunca haftada iki kez yumurta akı uygulamak, lekenin kaybolmasını sağlayacaktır.
Balın antioksidanları ve antienflamatuar özellikleri, yara izlerinin hafifletilmesine yardımcı olur. Çok etkili bir çözüm arıyorsanız, asırlardır yara iyileşmesinde kullanılan manuka balı deneyin.
Geçmeyen cilt lekeleri için formül bal maskesi
Lekelere bir çay kaşığı bal sürün ve soğuk suyla yıkamadan önce yaklaşık on beş dakika bekletin. On beş gün boyunca bu rejimi takip edin ve yara izinin kaybolmaya başladığını fark edeceksiniz.
Limon suyunun cilt için doğal bir ağartma maddesi olarak çalıştığını ve ayrıca yaraları ve lekeleri hafiflettiğini tahmin etmek için ödül yok.
Cildinizi arındıran limon maskesi
Yarım limon suyunu etkilenen bölgeye sürün ve on dakika kurumasını bekleyin. Bunu on beş gün boyunca her gün tekrarlayın, harcadığınız çabadan pişman olmayacaksınız.
Elma sirkesi, cilt üzerinde harikalar yaratır. Cilt tonunu eşitleyen elma sirkesi güçlü bir antibakteriyel olduğundan, bu sinir bozucu sivilcelerin oluşmasını engeller ve cildin doğal dokusunu geri kazanmasına yardımcı olur.
Elma sirkesi, araştırmaların pigmentasyonu hafifletebileceğini gösteren asetik asit içerir. ACV cilt tahrişine, kuruluğa ve hasara neden olabilir . Önce suyla seyreltmeden uygulamayın
Cilt lekeleri için elma sirkesi uygulaması
Bu çareyi kullanmak için: Bir kapta eşit miktarda elma sirkesi ve suyu birleştirin. Koyu lekelerinize uygulayın ve iki ila üç dakika bekletin . Etkisini göstermesi için en az 2 hafta boyunca geceleri temiz cilde uygulayın.

Cildiniz için en güçlü besleyici maskelerden biri pirinç unu maskesidir. Doğal ve hafif peeling özelliği, besleyici içeriği sayesinde cildi aydınlatır, lekelerin giderilmesine destek olur ve yaşlanma izleriyle savaşmanızı sağlar.
Pirinç cildi kurutmadan fazla yağı toplar
İlk defa yapıyorsanız öncelikle haftada 1 defa uygulamayla başlayın, maskeyi cildinizde 15 dakikadan fazla bekletmeyin ve 15-20 gün cildinizi gözlemleyin.
Kabartma tozunun hafif peeling özelliği, onu cildinizden akne ve sivilceleri yok etmeye yardımcı olan harika bir bileşen yapar . Su ile inceltildikten sonra yüzde de güvenle kullanılabilir. Kabartma tozu sivilcenin kurumasına yardımcı olur ve antibakteriyel özelliği cildinizdeki lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur.
Kabartma tozu, doğrudan cilt beyazlatma etkisine sahip değildir . Ancak cildi parlak ve güzel tutmak için başka birçok şey yapar. Ölü hücreleri eksfoliye eder, gözenekleri açar, bakteriyel enfeksiyonları uzak tutar, cilt beyazlatma etkisi veren lekeleri giderir
Geçmeyen cilt lekelerini destekleyen karbonat maskesi:
Ev yapımı karbonatlı maskesi için karbonatı ılık suyla karıştırıp macun haline getirin. Yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Masaj ciltte peeling etkisi yaratacaktır. 15 dakika sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.
Granül yapısı nedeniyle aktif kömür, ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olur , zamanla koyu lekelerin ve izlerin görünümünü daha az görünür hale getirir.
Özellikle istenmeyen bronzlaşmanın neden olduğu pigmentasyon, aktif kömür ile azaltılabilir. Aktif kömürün kir ve ölü deriden kurtulmasını sağlayan birçok özelliği olduğunu söylemeye gerek yok
Geçmeyen cilt lekeleri için formül, aktif kömür maskesi
Cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, kömürlü yüz maskesi yaprağını haftada bir ila üç kez kullanabilirsiniz . Kuru cilde sahip kişiler, cildinizdeki doğal yağları ve nemi kurutabileceğinden aşırı derecede kömür maskesi kullanmaktan kaçınmalıdır
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler