Genç bir cildin anahtarı buymuş! 30 yaşından sonra herkes… – Posta

Temmuz 19, 2022 0 Yazar: admin

İleri yaşlarda bile genç ve diri bir cildin anahtarı konusunda tüm uzmanlar hem fikir. Yaşlanmayı tamamen durdurmak mümkün olmasa da onu ciddi anlamda yavaşlatabilirsiniz.
30’lu yaşlardan sonra her gün uygulayabileceğiniz doğru bir cilt bakım rutinine ayak uydurmak, yaşlılık izlerini mümkün olduğunca ertelemenin ve her daim genç bir cilde sahip olmanın en önemli noktası.
Bir çok insan cilt bakım rutinini erken yaşlarda oluşturmakta zorlanırken, çizgiler derinleştikçe çözüm yolu arayışına girer. Uzmanlar 30 yaş ve sonrası cilt bakımı rutini oluşturmanın önleyici ve etkili bir cilt bakımı olacağının altını çiziyor.

30 yaş cilt bakımı önleyici sağlık adına oldukça önemlidir. Bu yaşlarda başlanan “düzenli” cilt bakımı yaşlanmanın önüne geçmek için en etkili yöntemdir. 30’lu yaşlarınızda hormon seviyeleri düşmeye başlar ve kolajen ve elastin üretim oranı düşer ancak vücudunuz her daim yenilenmeye açıktır. Hangi yaşta olursanız olun, yaşam şeklinizdeki bazı iyileştirmeler cildiniz üzerinde hemen etkisini gösterecektir.
İşte en ideal cilt bakım rutini…
Uzmanlar cilt bakımında olması gereken minimal bakım kurallarının, her gün düzenli uygulanan temizlik, nemlendirme ve güneş kremi kullanımı olduğunu belirtiyor.
Cilt bakım rutininizi isterseniz daha da güçlendirerek yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz.
30 yaş cilt bakımı için en ideal güzellik rutinine göz atın;
Her şey başarısız olsa bile, temizlik en önemli ve ilk adımdır.
Her sabah ve akşam yapılmalıdır.
Makyaj yapmadığınız zamanlarda bile cilt temizliği gözeneklerin tozdan ve kirden arınması, nefes alması için önem taşır.
İpucu: Cilt temizleme ürünü seçerken çok pahalı ürünlere yönelmenize gerek olmadığını belirten uzmanlar, iyi bir etki arıyorsanız, içeriğinde alkol bulunmayan, A vitamini , B2 vitamini , B12 vitamini ve E vitamini içeren temizlik ürünlerine yönelmenizi öneriyor.
Cildinizin ölü hücrelerden arınmasının sağlamak onun yenilenmesini hızlandırır ancak peeling kıvamında ve dikkatlice yapılması gereken bir uygulamadır.
Cildi ölü hücrelerden arındıran bu eksfoliantlar (peeling ürünleri) günlük olarak kullanılmamalıdır. 
Bunun yerine, tahrişe neden olmadan ölü deri hücrelerini çıkarmak için haftada 1-3 kez yeterlidir .
Peeling yapmadığınız günlerde, temizleyicinizi tek başına kullanın.
Tonerler , cilt bakımının dışında kalan en yaygın adımlardan biridir. Toner gözenekleri sıkılaştırmaya, kirleri gidermeye ve cildinizi yeniden dengelemeye yardımcı olabilir.
En iyi seçenekler pH’ınızı yeniden dengeleyen arındırıcı tonerlerdir.
Cildiniz için doğal bir toner arayışındaysanız, üzüm çekirdeği özü veya şeftali özü kullanabilirsiniz.

Cildinizi her gün en az iki defa nemlendirmelisiniz. Bu en temel cilt bakımıdır ve asla hafife alınmamalıdır. Nemlendiriciler cildinizin doğal koruma mekanizmasının doğru şekilde çalışmasını sağlar.
Cildinizi nemlendirmenin en önemli yöntemi öncelikle bol su içmek ve sonra da tabi ki nemlendirici krem kullanmaktır.
Güneş koruyucular (SPF) “her yaşta” ve “günlük” olarak önerilir.
Güneş, cildinizi yaşlandıran en temel etken olarak kabul ediliyor.
Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da doğal ışığın olduğu her yerde ultraviyole ışınlarına maruz kalan cildimiz yaşlanıyor ve hasar görüyor.
Bununla birlikte cildinizin yenilenmesini hızlandırmak için 30 yaş cilt bakımı için ekleyebileceğiniz bazı farklı yöntemler de var;
Göz çevrenizdeki cilt yüzünüzün en hassas bölgesidir ve yaşlanma belirtilerini ilk gösteren bölgelerden biridir.
İken göz kremleri genellikle düzenli nemlendirici ile aynı malzemeyi içerir, bu nedenle daha az ağırlaştırıcı kimyasal maddeler içerir.

Sabahları daha aydınlık ve berrak bir ciltle uyanmak istiyorsanız, kaliteli bir gece uykusuyla birlikte cildinizi destekleyecek gece bakım ürünleri kullanabilirsiniz.
Gece kremi kullanmak cildinizi yenilenme süreci boyunca etkili bir şekilde destekleyebilir.
Gece bakımı için yoğunlaştırılmış maskeler, cilt bakım serumları tercih edebilirsiniz.
Haftada bir veya iki kez, yabancı maddeleri çeken hafif bir maske kötü bir fikir değildir.
Besleyici özelliklere sahip farklı maskelerle her hafta 1-2 gün yoğun cilt bakımı gerçekleştirebilirsiniz.
Kömür veya yeşil çay yaprakları içeren maskeler , sırasıyla, kirleri çıkarmada ve cildinizi canlandırmada gerçekten harikadır.

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source